۵ نفر
۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۴
ترامپ اولین برگ را علیه بایدن رو کرد

ایسنا نوشت: رئیس‌جمهوری آمریکا گفته که معاون اوباما و کاندیدای ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ باید بابت معاملات تجاری پسرش با چینی‌ها پاسخ دهد.

به گزارش پایگاه خبری هیل، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در گفتگو با شبکه خبری فاکس نیوز گفت: صد در صد این اتفاق باید بیفتد. این شرم آور است. بعد جو بایدن، معاون اوباما، رئیس‌جمهور سابق می‌گوید که چین رقیب ما نیست. چین یک رقیب بزرگ برای ماست. آنها می خواهند زمام امور جهانی را به دست بگیرند.

پیتر شوایزر نویسنده کتاب "امپراتوری‌های مخفی: ‌چگونه کلاس سیاسی آمریکا فساد و ثروت دوستان و خانواده را مخفی می‌کند" هانتر بایدن، پسر جو بایدن را به کسب مال فراوان از طریق معاملات مشکوک تجاری با چین متهم کرده است.

وی در این کتاب که در ۲۰۱۸ منتشر شد، نوشته بود: معاون باراک اوباما، رئیس جمهوری سابق آمریکا درباره مسائل بسیار حساسی با چینی‌ها از جمله در باره مساله دریای چین جنوبی، تجارت، انتقال فناوری و سایر مسائل در حال گفتگوست. کمی پس از آنکه آنها به آمریکا بازگشتند، کمپانی پسر بایدن مبلغ یک میلیارد دلار از دولت چین به صورت خصوصی دریافت می‌کند. ما راهی برای کشف این مساله نداریم چون این مسائل مخفی هستند.

بایدن و شرکایش گفته‌های این نویسنده را رد کرده و وی را متهم کردند که با انگیزه‌های سیاسی این مطالب را نوشته است.

310311

کد خبر 1261673

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • GB ۱۴:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۹
  7
  در مورد معاملات خودت با سعودی ها چی که چشمت را بر روی جنایات سعودی بستی
 • IR ۱۵:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۹
  7
  یاد بگم بگم های احمدی نژاد افتادم!