تبریک نماینده ویژه روحانی به پیروان حضرت یحیی در ایران

ایرنا نوشت: حجت الاسلام و المسلمین علی یونسی نماینده ویژه رئیس جمهوری یکشنبه شب در پیامی عید صابئین و میلاد حضرت یحیی (ع) را به صابئین مندایی ایران تبریک و شادباش گفت.

در متن پیام تبریک حجت الاسلام و المسلمین یونسی به صابئین مندایی ایران آمده است:
إِنَّ الَّذِینَ آمَنُواْ وَ الَّذِینَ هَادُواْ وَ النَّصَارَی وَ الصَّابِئِینَ مَنْ آمَنَ بِاللَّهِ وَ الْیَوْمِ الآخِرِ وَ عَمِلَ صَالِحاً فَلَهُمْ أَجْرُهُمْ عِندَ رَبِّهِمْ وَ لاَ خَوْفٌ عَلَیْهِمْ وَ لاَ هُمْ یَحْزَنُونَ (بقره/ ٦٢).
میلاد مسعود حضرت یحیی (ع) پیام آور توحید، صلح و عدالت را به ایرانیان عزیز صابئین مندایی تبریک و شادباش می‌گویم.
گفتمان دولت، بر اساس سیاست جمهوری اسلامی و اندیشه های امام خمینی (ره) و تاکیدات مقام معظم رهبری، بر این مهم استوار است که همه اقوام ایرانی می بایست از حقوق شهروندی برخوردار باشند و هیچ قوم ایرانی بر دیگری برتری ندارد. بر این اساس، همه موظف هستیم که با پیروان ادیان توحیدی همبستگی و همزیستی مسالمت آمیز داشته باشیم.
بدین جهت دولت، همه ارگان ها و نهادهای دولتی را به تکریم ادیان توحیدی و رعایت حقوق شهروندی همه اقوام و پیروان ادیان توحیدی، موظف کرده است. ثبت خط و زبان صابئین مندایی در سازمان میراث فرهنگی و توجه به اماکن عبادی و حفظ کرامت و رعایت حقوق شهروندی صابئین مندایی در این راستا و با عنایت به راهبرد استراتژیک دولت در این زمینه است.
امید است که جهان بشری با تمسک به آموزه های وحیانی و تعالیم انسانی و اخلاقی ادیان توحیدی همچون اعتدال، مدارا و مردم دوستی از تبعیض و افراط گری های قومی و مذهبی، دوری گزیده تا شاهد تقویت انسجام اجتماعی و گسترش صلح، عدالت و آرامش در ایران و جهان باشیم.
ضمن آرزوی سعادت و شادکامی، از خداوند متعال، برای هم میهنان صابئین مندایی عزیز بهروزی توام با موفقیت را مسالت دارم.
 

41231

کد خبر 1261874

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =