رییس سازمان سینمایی به پرسش‌ها و دغدغه‌های ۶۰ رسانه پاسخ داد

نخستین نشست خبری رییس سازمان سینمایی در حالی برگزار شد که میزبان جمع کثیری از اهالی رسانه و مطبوعات بود و موضوعات متعدد و متنوع این روزهای سینمای ایران مورد بحث و گفت‌وگو قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، نخستین نشست خبری حسین انتظامی در مقام رییس سازمان سینمایی صبح امروز (دوشنبه ۳۰ اردیبهشت) با حضور اهالی رسانه در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.

انتظامی که ۲۶ آبان ۹۷ از طرف سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان سرپرست این سازمان منصوب شده بود، ۱۵اردیبهشت ۹۸ پس از حدود هفت ماه به عنوان رییس این سازمان معرفی شد، البته به گفته خود او در نشست، علت طولانی شدن این بازه رسیدن به پاسخ دو پرسشی بوده که در ذهن داشته است.

او  درباره این دو پرسش اینچنین گفت: «یک پرسش این بود که چقدر می‌توانم برای سینما کارایی داشته باشم و دوم که مهمتر هم بود این بود که چقدر اهالی سینما من را می‌پسندند.»

حال نخستین نشست او بدون تاخیر و راس ساعت اعلام شده یعنی ۱۰ صبح آغاز شد. رییس سازمان سینمایی در این نشست میزبان خبرنگاران رسانه‌های مختلف از بیش از ۶۰ رسانه در طیف‌های متفاوتی بود که شامل ۱۸ خبرگزاری، ۱۲ روزنامه، ۱۰ رسانه‌ خارجی، ۲۰ سایت، ۲۷ عکاس و پنج خبرنگار سازمان صداوسیما می‌شدند.

در این نشست ۱۰۰ دقیقه‌ای که بخش زیادی از آن به پاسخگویی رییس سازمان سینمایی به سوالات خبرنگاران رسانه‌های مختلف اختصاص داشت،  ۳۱ سوال توسط خبرنگاران رسانه‌های مختلف دیداری و شنیداری از رییس سازمان سینمایی پرسیده شد که بر چند محور کلی متمرکز بودند.

برنامه سازمان برای  برگزاری جشنواره‌های سینمایی در قالب‌های مختلف، سازوکار جدید شورای پروانه نمایش و ساخت در سینما و شبکه نمایش خانگی، فرآیند ادغام و سازماندهی موسسات زیرمجموعه سازمان سینمایی در جهت چابک‌سازی سازمان، چگونگی مقابله با ورود پول‌های کثیف و شناسایی این پول‌ها، رویکرد سازمان درباره درجه‌بندی سنی فیلم‌ها و تاثیر آن بر نظارت بر فیلم‌ها و نظام نامه اکران و جزییات آن از جمله محورهای پرسش‌های اهالی رسانه در این نشست بودند که حسین انتظامی در این جلسه دوساعته به آنها پاسخ داد.

از دیگر نکات جالب توجه این نشست درخواست انتظامی خطاب به اهالی رسانه بود. رییس سازمان سینمایی در بخشی از این نشست خبری تاکید کرد که شفافیت مسیری دو طرفه است و همراه با سازمان سینمایی، خبرنگاران و اهالی مطبوعات هم باید از سازندگان فیلم‌های سینمایی خواهان شفافیت در زمینه‌های مختلف باشند.

مشروح این نشست را بخوانید

۲۵۸۲۵۸

کد خبر 1262082

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =