بیمه بیکاری ۳۰۰ کارگر بیکار شده از سیل لرستان پرداخت شد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: در راستای حمایت دولت از کارگرانی که بر اثر سیل اخیر بیکار شده اند، تاکنون ۳۰۰ کارگر بیمه بیکاری دریافت کرده اند.

به گزارش خبرآنلاین لرستان، علی آشتاب در جمع خبرنگاران با اشاره به حمایت از بیکاران مناطق سیلزده استان اظهار داشت : در این طرح کارگرانی که کارگاه محل کار آنان در اثر سیل متضرر شده و دارای کارفرما و بیمه اجباری هستند می توانند برای بهره مندی از طرح بیمه بیکاری مناطق سیل زده اقدام کنند.

وی در ادامه افزود : ثبت نام کارگران واجد شرایط در این طرح محدودیتی ندارد و پیش بینی می شود تا سه هزار نفر در استان از مزایای این طرح بهره مند شوند.

وی با بیان اینکه بیمه این افراد بر اثر قانون کار به مدت ۶ ماه پرداخت می شود گفت: همچنین با توجه به آغاز بهسازی و نوسازی مناطق سیل زده استان، ایجاد سه هزار و ۸۸۰ فرصت شغلی در این راستا پیش بینی شده است.

دغدغه اصلی مردم این مناطق، معیشت و بیکاری است

آشتاب افزود: دغدغه اصلی مردم این مناطق، معیشت و بیکاری است که اگر برای این موضوع چاره‌ای اندیشیده نشود با سیل مهاجرت روبرو خواهیم شد.

وی توضیح داد: چنانچه مردم در بازسازی مناطق سیلزده مشارکت داشته باشند حقوق ۱۰۰ روز کارگران توسط وزارت کار تامین می شود که می توان در کارهایی همچون لایروبی باغات ودرختان، بازسازی معابر و مراقبت از بیماران صعب‌العلاج و کودکان برای ۲۲۰ نفر شغل ایجاد کرد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان با اشاره به به کارگیری افراد متخصص در حوزه های بهداشتی نیز گفت: به منظور ترمیم اشتغال آسیب‌دیده از سیل، یکهزار و ۵۰۰ میلیارد ریال برای لرستان مصوب شده تا به صورت تسهیلات در اختیار متقاضیان قرار گیرد.

پرداخت تسهیلات از صندوق کارآفرینی

آشتاب با بیان اینکه تسهیلات اشتغال روستایی نیز بدون محدودیت رسته در مناطق سیلزده پرداخت می شود افزود: همچنین مقرر شده صندوق بیمه کارآفرینی تسهیلاتی در حوزه اصناف اعطا کند.

وی اضافه کرد: برای ۶ هزار کسبه پیشنهاد تسهیلات داده شده اما بیشترین آسیب در زمینه تجهیزات است که تامین آن با مشکل مواجه شده است.

۴۶

کد خبر 1262322

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =