امارات درباره برگزاری کنفرانس معامله قرن موضع‌گیری کرد

تسنیم نوشت: امارات متحده عربی از کنفرانس آمریکایی- صهیونیستی، که قرار است با موضوع «معامله قرن» در بحرین برگزار شود، استقبال کرد.

  خبرگزاری رسمی امارات (وام) در بیانیه‌ای به نقل از وزارت خارجه این کشور، اعلام کرد: امارات از تمام تلاش‌های بین‌المللی با هدف شکوفایی و توسعه منطقه، تقویت فرصت‌های رشد اقتصادی و کاستن از شرایط سختی، که ملت‌های منطقه به‌خصوص ملت فلسطین در آن به‌سر می‌برند، حمایت می‌کند.

وزارت خارجه امارات مدعی شد که هدف از برگزاری کنفرانس اقتصادی منامه، تلاش برای تضمین آینده‌ای بهتر برای منطقه و کاستن از آلام ملت فلسطین است.

در این بیانیه، امارات درباره موضع سیاسی خود مبتنی بر تشکیل کشور مستقل فلسطین به پایتختی قدس شرقی تأکید کرده و مدعی شده است که کنفرانس اقتصادی بحرین در تناقض با این موضع نیست بلکه امور را به سمت راه‌حل‌های سیاسی جهت برقراری صلحی فراگیر و پایدار میان فلسطینیان و اسرائیلی‌ها تقویت می‌کند.

وزارت خارجه امارات تأکید کرد که امارات در کنفرانس بحرین مشارکت و هیئتی به آن اعزام خواهد کرد.

آمریکا و بحرین، روز یکشنبه در بیانیه‌ای مشترک اعلام کردند که منامه پایتخت بحرین طی روزهای 25 و 24 ژوئیه جاری (سوم و چهارم مرداد) میزبان نشستی با هدف جذب سرمایه‌گذار برای سرمایه‌ گذاری در مناطق فلسطین خواهد بود.

طبق این بیانیه، رؤسای دولت‌ها و نمایندگانی بلندپایه از جامعه جهانی در این کنفرانس شرکت خواهند کرد.

310311

کد خبر 1262621

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =