کاربران شبکه‌های مجازی علیه پولدارها/ تصاویر

همانطور که عده‌ای از ثروتمندان در فضای مجازی به نمایش مهمانی‌ها، امکانات و اموال خودشان می‌پردازند، عده‌ای با انتشار پست‌هایی خنده‌دار، نمایش‌های این افراد پولدار را زیر سوال بردند.

به گزارش خبرآنلاین، احتمالا شما هم در فضای مجازی، صفحاتی را دیده‌اید که صاحب آن صرفا برای نمایش ماشین، لباس خاص، منزل لوکس یا وسایل خاص و گران قیمتش، پست منتشر می‌کند.

در انتقاد به چنین صفحاتی، علاوه بر اعتراضات، جنبش‌های مختلفی صورت گرفته که در یکی از آنها مردم با انتشار عکس‌هایی که به معنای واقعی خودنمایی افراد ثروتمند را در صفحه اینستاگرامشان، مورد تمسخر قرار می‌دهد، کمپینی به نام ضد پولدار راه انداختند.

کسانی که در این مجموعه فعالیت می‌کنند، عکس‌هایی خنده‌دار با وسایلی که خودشان در خانه درست کرده‌اند، منتشر می‌کنند تا به نوعی، به خودنمایی یا به اصطلاح «شو آف» ثروتمندان در فضای مجازی اعتراض کنند.

از پوشیدن لباس طراحی شده توسط فلان طراح معروف گرفته تا رانندگی با ماشین آخرین مدل، کسانی که در اینستاگرام عکس‌هایی ثروتشان را به نمایش می‌گذارند، ممکن است حس سرخوردگی و حسرت را به افراد القا کنند.

در اعتراض به این پیج‌های اینستاگرامی، عده‌ای با انتشار عکس‌هایی که هر کدام به نوعی این فرایند خودنمایی را در فضای مجازی مورد تمسخر قرار می‌دهند و استفاده از هشتگ‌هایی مانند NotARichKidOfInstagram# و BudgetLife#، در واقع نوعی کمپین راه انداختند.

در ادامه تعدادی از این عکس‌ها را مشاهده می‌کنید.

منبع: Daily Mail

۴۷۲۳۴

کد خبر 1263587

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • RO ۱۶:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
  30 0
  به نظر من که فقر و بدبختی مون نشون داده میشه... ما ندارها ناراحت از داراها نیستیم بلکه ناراحت حقمون هستیم که دارا ها با رانت، اختلاس، فساد و زد و بند چپاول کردند.
 • GB ۱۷:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
  26 1
  در جامعه ای که عدالت اجتماعی برقرا است و همه افراد از امتیازی برابر برای کسب درآمد برخور دارند،ثروتمند شدن یک هنر بوده و فرد ثروتمند حتما با هوش اقتصادی به پول و ثروت رسیده ،شما هرگز این افراد را در صفحات اجتماعی در حال برخ کشیدن ثروت خود نمی بینید ،بلکه معمولا در حال تشویق به حمایت از مهاجرین،کودکان آسیب دیده از جنگ و مهاجرت و کارهای بشردوستانه می بینید،ولی در مملکت ما جوانان کم سن و سال که معلوم نیست پدرانشان از کجا یک شبه مال ومنالی بر هم زده‌ش به معنای واقعی کلمه تازه به دوران رسیده اند،چون چیز دیگری برای بالیدن به آن ندارند( چون تازه به قدرت رسیده اند نمی توانند ادعا کنند که مثلا در فلان برهه تاریخی ،جدشان کشور را از فلان بحران رهانیده) و یا فلان مدرک و یا فلان اختراع را ندارند ،سعی می کنند که پول باد آورده خود را به نمایش بگذارند،غافل از اینکه در نزد جوانان فرهیخته تنها دستاویزی برای تمسخر خود فراهم می کنند و در دل جوانان ساده، بذر نفرت می نشانند.باید باور کنید که انسان‌های خوشبخت و موفق احتیاجی به دیده شدن و ستایش شدن و فریاد زدن خوشبختی و شادی خود ندارند.