معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت: ۴ برند خودرو به علت گران‌فروشی به تعزیرات معرفی شدند

ایلنا نوشت: تابش اظهار داشت: من قاطعانه می‌گویم که همه کالاهای مورد نیاز مردم در کشور موجود است و نباید در این خصوص نگرانی وجود داشته باشد هر چقدر این حس کمبود کالا بر مردم تقویت شود هجوم به بازار و خرید کالا و انبار کردن آن بیشتر خواهد شد

در نشست خبری عباس تابش رئیس سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان فعالیت‌های انجام شده این حوزه تشریح شد. معاون وزیر صمت در خصوص قیمت‌گذاری خودرو و خارج شدن روند قیمت‌گذاری آن از این سازمان به شورای رقابت گفت: هنوز هیچ مصوبه‌ای در این خصوص برای ما ابلاغ نشده و همچنان قیمت‌گذاری توسط این سازمان صورت خوهد گرفت. ما هیچ گونه تعلل و یا ناکارآمدی در تعیین قیمت و ارزیابی کارشناسی آن نداشتیم و هر کسی که می‌خواهد حرف خود را توجیه کند از این قبیل مطالب‌ها بیان می‌کنند.

وی ادامه داد:‌ ما علاوه بر تولید تحویل خودرو را نیز رصد می‌کنیم و به تمامی خودروسازها اعلام کرده‌ایم تا همه تحویل‌ها انجام نشود ثبت‌نام جدید نخواهند داشت و هیچ خودروسازی حق پیش‌فروش ندارد. البته لازم است این را عنوان کنم که قیمت پراید مورد تایید سازمان نیست و ما نرخ کارشناسی را استحصال کرده‌ایم.

وی ادامه داد: ‌تاکنون هیچ خودروسازی درخواستی برای افزایش قیمت نداشته اما آنها می‌توانند هر موقع که نیاز داشتند درخواست خود را به ما ارائه و ما پس از بررسی کارشناسی مجوز افزایش و یا عدم آن را صادر خواهیم کرد. نظارت ما همچنان ادامه دارد و تاکنون چهار برند هاوال، سی ۳ (سیتروئن)، کرمان موتور و بسترن به تعزیرات معرفی شدند، ما در مکاتبه‌ای که با این سازمان داشتیم درخواست کردیم که شعبه ویژه‌ای برای رسیدگی به این گونه تخلفات ایجاد شود.

معاون وزیر صمت افزود: ما در بحث نظارت کاملا جدی هستیم و به هیچ تولیدکننده و یا فروشنده‌ای اجازه نخواهیم داد تا حقوق مردم را زیر پا بگذارند. سامانه ۱۲۴ آماده دریافت گزارشات مردمی است ضمن آنکه بنده همین جا اعلام می‌کنم که خبرنگاران حوزه صنعت نیز از این به بعد جزو ناظرین این سازمان با حکم و کارت رسمی خواهند بود و آنها می‌توانند از ابتدای فرآیند که همان گزارش است تا انتها که معرفی به مراجع قضایی و صدور حکم است را تحت نظر داشته باشند.

عرضه شکر

معاون وزیر صمت در خصوص افزایش قیمت محصولات کشاروزی گفت: بر اساس مصوبه دولت تنظیم این قبیل کالاها به عهده وزارت جهاد است اما سازمان حمایت نیز گرانفروشی این کالاها را پیگیری می‌کند واردات شکر به عنوان یک کالای استراتژیک آغاز شده و در تعدادی از استان‌ها نیز با واحدهای صنفی که شکر را احتکار کرده بودند برخورد تعزیراتی انجام شد.

وی در خصوص گرانفروشی اپراتورهای تلفن همراه گفت: ما با این شرکت‌ها وارد مذاکره شده‌ایم و از آنها مستندات خواسته‌ایم که آنها نتوانستند مستندات قابل قبولی ارائه دهند نهایتا این شرکت‌ها تا آخر هفته فرصت دارند تا مستندات خود را به ما تحویل دهند و ما نهایتا تا هفته آینده نتایج بررسی و اعلام می‌کنیم.

تابش تصریح کرد: من قاطعانه می‌گویم که همه کالاهای مورد نیاز مردم در کشور موجود است و نباید در این خصوص نگرانی وجود داشته باشد هر چقدر این حس کمبود کالا بر مردم تقویت شود هجوم به بازار و خرید کالا و انبار کردن آن بیشتر خواهد شد در نتیجه این رفتارها به افزایش قیمت‌ها کمک خواهد کرد.

وی در خصوص قیمت بلیت قطار گفت: شورای عالی ترابری پیشنهاد ا فزایش ۲۵ درصدی قیمت بلیت قطار را به ما ارائه داده بود که ما تنها با افزایش ۲۲ درصدی آن موافقت کردیم.

۲۲۶۲۳۱

کد خبر 1263603

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =