۷۸ استاندارد ملی در اردبیل بازنگری می‌شود

مدیرکل استاندارد استان اردبیل از تدوین و بازنگری ۷۸ استاندارد ملی در اردبیل خبر داد و گفت: تدوین استانداردهای ملی با هدف مطابقت با نیازهای روز جامعه انجام می‌شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از استان اردبیل، هاشم علایی در دیدار با برخی مسئولان اردبیلی اظهار کرد: بررسی استانداردهایی ‌که پنج سال از تدوین آن ها گذشته است از وظایف سازمان ملی استاندارد ایران است و بازنگری آن ها بطور مداوم انجام می‌شود.

وی بیان کرد: بر همین اساس ، بازنگری ۶۰ استاندارد ملی در دستورکار این اداره کل قرار داشت که با تلاش کارشناسان در سال۹۷ شاهد تحقق ۱۳۰ درصدی در این حوزه هستیم.

مدیرکل استاندارد استان اردبیل با اشاره به اینکه سازمان ملی استاندارد ایران به عنوان تنها مرجع رسمی و متولی قانونی در کشور مسئولیت تدوین و نشر استانداردها را بر عهده دارد، بیان کرد:  ۱۸ استاندارد ملی در سال۹۷ توسط کارشناسان استاندارد تدوین و مصوب شده و به عنوان سند ملی در پورتال اداره کل و پورتال سازمان ملی استاندارد ایران در دسترس عموم قرار گرفته است. 

علایی افزود: این استانداردها در زمینه های گردشگری و خدمات، اطلاعات و فناوری، برق والکترونیک، مکانیک، مصالح ساختمانی، مدیریت کیفیت و صنایع غذایی انجام گرفته است که باعث توسعه رونق اقتصادی و گردشگری استان خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه هدف از تدوین و بازنگری استانداردهای ملی به روزرسانی و ارتقاء کیفیت استانداردهای ملی مطابق با نیازهای جامعه می باشد خاطر نشان کرد بازنگری های انجام شده در زمینه موضوعاتی همچون ” روش های اندازه گیری مقاوت ویژه مواد فلزی، کشتی سازی- شناورهای کوچک و سیستم های هدایت هیدرولیکی، دندانپزشکی و پروتزهای دندان بوده است.  

علایی گفت: سازمان ملی استاندارد ایران مشارکت در تدوین استانداردهای بین‌المللی را در دستور کار خود قرار داده تا در تدوین استانداردهای بین‌المللی با توجه به منافع و نیازهای داخلی کشور مشارکت و در جهت تسهیل و توسعه در حضور کشوریان در عرصه تجارت جهانی گامی موثر بردارد.

وی ادامه داد: اداره کل استاندارد اردبیل نیز در راستای مشارکت در تدوین استانداردهای بین المللی، استانداردی با عنوان ” سنسور فتونیکی برای سنجش گاز طبیعی” را در دست تدوین دارد.

46

کد خبر 1263875

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =