نیاز ۳ میلیارد تومانی منابع طبیعی لرستان جهت اجرای طرح‌های پیشگیری اطفا حریق

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان در جلسه اطفا حریق جنگلها و مراتع استان در استانداری لرستان گفت: لرستان از نظر پوششهای جنگلی در سطح کشور رتبه دوم را داراست.

به گزارش خبرآنلاین لرستان ، شیرزاد نجفی در این رابطه گفت: با توجه به نقاط حادثه خیز متعدد در استان و ضرورت شناسایی این نقاط، در سطح شهرستان خرم آباد ۲۸ نقطه بحرانی شناسایی شده است که بمنظور پیشگیری از حریق ها طرح پیشگیری از حریق تهیه و تدوین گردید.

وی افزود : مهمترین عامل حریق در جنگلها و مراتع استان عامل انسانی است بنابراین برنامه ریزی نمودیم جهت حفاظت بیشتر و جبران نبود نیروی انسانی ،۶۰۰ نیروی حفاظتی در این مناطق بکارگیری شود که مستلزم اخذ مجوزهای قانونی می باشد.

نجفی با بیان اینکه آموزش روستاییان و عشایر جز برنامه های مهم اداره کل است اظهار کرد: باتوجه به حضور و نزدیک بودن روستاییان و عشایر به جنگلها و مراتع ، بحث آموزش این قشر جهت حفاظت از منابع طبیعی و کمک رسانی در مواقع حریق را در دستور کار قرار دادیم.

کمبود امکانات و تجهیزات پیشرفته اطفا حریق

مدیرکل منابع طبیعی استان با اشاره به کمبود تجهیزات مقابله با حریق تصریح کرد: یکی از معضلات و مشکلات اطفا حریق در استان کمبود امکانات پیشرفته بود که با پیگیری ها و رایزنی هایی که داشتیم موفق شدیم تجهیرات و امکانات اطفا حریق را برای استان جذب نماییم و در حال حاضر این امکانات و تجهیزات مورد نیاز را در بین شهرستانهای استان توزیع کردیم.

وی اظهار داشت: جهت اجرای برنامه ها و طرحهای پیشگیری اطفا حریق و مقابله با آتش سوزی در استان نیاز به ۳ میلیارد تومان اعتبار است که از استاندار و سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان جهت تخصیص این اعتبار تقاضا داریم اداره کل منابع طبیعی استان را یاری نمایند.

شیرزاد نجفی در پایان خطاب به استاندار گفت: باتوجه به اینکه  مراحل ساخت پایگاه اطفا حریق در بام خرم آباد رو به اتمام است  تامین اعتبار لازم جهت تکمیل این پروژه را خواستار شد.

۴۶

کد خبر 1263882

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =