پلیس در پی اجرای طرح «کنترل سارقان سابقه‌دار»/ دزدها با پابند مرخصی می‌آیند؟

فارس نوشت: رئیس پلیس آگاهی ناجا از ابلاغ دستورالعمل کنترل سارقان سابقه‌دار به زودی خبر داد و گفت:‌در این طرح وظایف مختص پلیس‌های مختلف از سطح کلانتری تا پلیس‌های تخصصی پیش‌بینی شده است.

سردار محسن حسن‌خانی رئیس پلیس آگاهی ناجا در خصوص برنامه‌های این پلیس به منظور کنترل هر چه بیشتر سارقین سابقه‌دار اظهار داشت:‌دستورالعمل پلیس درباره کنترل سارقین سابقه‌دار نوشته شده و به زودی به استان‌ها ابلاغ می‌شود.

رئیس پلیس آگاهی ناجا تصریح کرد: در این طرح وظایف مختص برای هر پلیس تخصصی پیش‌بینی شده و از سطح کلانتری‌ها تا تمام پلیس‌های تخصصی ابلاغ خواهد شد.

وی گفت: بحث کنترل سارقین سابقه‌دار هم اکنون در حوزه پلیس آگاهی اجرا می‌شود اما با ابلاغ این دستورالعمل، این طرح مشترک بین پلیس و سایر رده‌هایی که مرتبط با پلیس هستند، نیز رقم خواهد خورد.

عالی‌ترین مقام پلیس آگاهی کشور در پاسخ  به دیگر پرسش ما درباره به کار بردن "پابند" برای سارقینی که به مرخصی می‌روند، گفت: این موضوع در حوزه قوه قضائیه بوده و کارهایش در حال انجام است؛ اگر دستگاه قضایی این مجوز را به نیروی انتظامی بدهد و زیرساخت‌های لازم فراهم شود یقینا مؤثر خواهد بود.

۴۷۲۳۱
کد خبر 1264158

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =