خطر بزرگی که خانواده افراد زندانی را تهدید می‌کند

میزان نوشت: مدیر عامل انجمن حمایت از زندانیان استان یزد، گفت: تنگناهای مالی، نبود سرپرست و نان آور خانه و برخی از فشارهای روانی و عاطفی جامعه، به شدت فرزندان مددجویان را به سمت جرم و بزه سوق می‌دهد لذا حمایت از این خانواده ها، هزینه نیست بلکه یک سرمایه‌گذاری اجتماعی اثر گذار است.

محمدحسین بهشتیان در نشست سالیانه مجمع عمومی انجمن حمایت از زندانیان استان یزد، اظهار داشت: فرزندان مددجویان زندانی تحت پوشش، چنانچه بخواهند از هر گونه کلاس‌های آموزشی، فوق برنامه، هنری، فرهنگی و ورزشی، استفاده کنند؛ هزینه‌های اینگونه کلاس‌ها و برنامه‌ها توسط انجمن تقبل می‌شود.


مدیر عامل انجمن حمایت از زندانیان استان یزد تصریح کرد: تنگناهای مالی، نبود سرپرست و نان آور خانه و برخی از فشارهای روانی و عاطفی جامعه، به شدت فرزندان مددجویان را به سمت جرم و بزه سوق می‌دهد لذا حمایت از این خانواده ها، هزینه نیست بلکه یک سرمایه‌گذاری اجتماعی اثر گذار است.

این مقام قضایی، جرم را یک پدیده اجتماعی سیال در اجتماع ذکر کرد و بیان داشت: اگر نسبت به شکل گیری جرائم و آسیب‌های اجتماعی در جامعه حساس نباشیم و در مقام انفعال قرار بگیریم، بدون تردید روزی خود و نزدیکانمان درگیر جرم و بزه در جامعه خواهیم شد.
وی افزود: اهداف انجمن حمایت از زندانیان، اهدافی متعالی و با رویکرد پیشگیرانه و اصلاحی است که باید مورد حمایت خیِّرین و افراد متنفذ و اندیشمند جامعه قرار گیرد.

مدیر عامل انجمن حمایت از زندانیان استان یزد، خاطرنشان کرد: در طول سال و پایان هر فصل یک سبد حمایتی غذایی به خانواده‌ها اعطاء می‌گردد، هزینه‌های بهداشتی و درمانی مددجو و خانواده‌های آنان تا حد توان پوشش داده می‌شود، هزینه کلاس‌های آموزشی، ورزشی و درسی فرزندان از دبستان تا کنکور تقبل می‌گردد و حتی اگر فرزندان یک مددجوی زندانی موفق به تحصیلات تکمیلی شد تحت حمایت انجمن در مسیر علم آموزی قرار می‌گیرد تا بتوان تسلسل جرم را از خانواده ریشه کن کرد.

۴۷۲۳۱

کد خبر 1264196

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =