انفجار در کارگاه صنعتی یک کشته و یک مجروح برجای گذاشت

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: انفجار کارگاه صنعتی تعمیر و شارژ سیلندرهای گاز در جنوب شرق تهران یک کشته و یک زخمی داشت.

جلال ملکی سخنگوی سازمان آتش نشانی شهر تهران درباره این حادثه گفت: ساعت ۱۵:۲۱ امروز ظهر یک فقره حادثه انفجار گاز در یک کارگاه صنعتی در خیابان شهید رجایی داخل سه راه خیرآباد به سازمانی ۱۲۵ آتش‌نشانی اطلاع داده شد.

ملکی گفت: بلافاصله مأموران سازمان آتش نشانی از ایستگاه شماره ۹ به همراه تجهیزات لازم به محل اعزام شدند و به محض رسیدن به محل مشاهده شد که در یک مرکز صنعتی که مخصوص شارژ و نگهداری و تعمیرات انواع سیلندرهای گاز بوده است انفجاری رخ داده است.

وی با بیان اینکه بررسی نشان داد در یکی از سوله‌ها که محل نگهداری و تعمیر روی سیلندرهای گاز بوده است یک اتاق ۱۲ متری وجود داشته که بخشی از کارهای فنی و تخصصی در حوزه گاز در آن اتاق انجام می‌شدهه است، گفت: در این اتاق دو نفر مشغول کار در آن محل بودند که به یکباره انفجار شدیدی در آن اتاقک رخ می‌دهد.

وی افزود: در این انفجار این اتاق کامل تخریب و بخشی از سقف سوله اصلی هم تخریب شد و تمام لوازم سوله بزرگتر به هم ریخت و بر اثر همین انفجار کابل برق فشار قوی پاره شده و داخل فضای سبز بیرون می‌افتد و باعث شعله ور شدن بخش بیرونی کارگاه می شود.

سخنگوی سازمان آتش نشانی شهر تهران گفت: مأموران به سرعت مشغول خاموش کردن آتش و سپس خارج کردن دو نفر حادثه دیده شدند که خوشبختانه این انفجار باعث شعله وری داخل سوله و انتقال به سایر سیلندرها نشده بود.

ملکی گفت: شدت انفجار به حدی بود که این دو نفر به شدت دچار مصدومیت شده بودند که با حضور مأموران اورژانس مشخص شد یک نفر به دلیل شدت جراحات وارده در همان لحظات اول جان خود را از دست داده است.

وی ادامه داد: نفر دوم هم وضعیت وخیمی داشت که توسط عوامل اورژانس به مراکز درمانی منتقل شد و در حال حاضر ماموران آتش‌نشانی مشغول پاکسازی محل هستند.

۲۳۵۲۳۵

کد خبر 1264562

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =