قطعه‌سازان خط تولید خودروسازی را گروگان گرفته‌اند؟

اقتصادآنلاین نوشت: عضو هیئت مدیره انجمن صنایع همگن، نیرومحرکه و قطعه سازی گفت: در حال حاضر مشکل در تامین قطعه وجود دارد اما اینکه چنین تعبیر کنیم که قطعه سازان خط تولید خودروسازان را متوقف کرده اند اصلا درست نیست.

سعید صبوری اظهار کرد: این موضوع که قطعه‌سازی با وجود دریافت بیشترین تسهیلات، قطعه تحویل نمی‌دهد را باید خودروسازان شفاف‌سازی کنند و اساسا انجمن قطعه سازان نباید وارد این فضا شود.

صبوری با بیان این که اگر بدون دلیل و مدرک از یکسری الفاظ مانند گروگان‌گیری استفاده شود، خیانت به کشور است، تصریح کرد: اگر خودروسازان از تامین قطعه گله دارند باید مشکلات را اعلام کنند.

وی ادامه داد: شاید قطعه‌ساز به دلیل مشکلات گمرک و عدم تامین ارز نتوانسته قطعه خودروسازان را تامین کند؛ اما این به معنی گروگان‌گیری خودروساز و یا توقف خط تولید نیست.

عضو هیئت مدیره انجمن صنایع همگن، نیرومحرکه و قطعه سازی تاکید کرد: اگر قرار است برای یک عده جبهه درست کنیم در این شرایط درست نیست، در وضعیتی که تحت فشار آمریکا قرار داریم خودمان چوب لای چرخ هم می‌گذاریم.

۲۲۶۲۲۶

کد خبر 1264787

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 1
 • IR ۱۴:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۸
  0 1
  فقط خصوصی سازی یا وزارت دیگری متولی خودرو بشه بی پولی نفتی بهترین نوقعیت برای خروج از رخوت تنبلی دولت و اقتصاد دولتی هست
 • IR ۱۶:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۸
  1 1
  حتما باید نهادهای امنیتی و نظارتی به بحث خودرو ورود کنند و با کسانی که عامل این وضعیت هستند به شدت برخورد کنند چرا که این اقدام حتی علیه امنیت ملی است.