نماینده کنگره آمریکا: ترامپ دروغگو است، مولر این را نشان داد

فارس نوشت: رئیس کمیسیون قضایی مجلس نمایندگان آمریکا در سخنانی گفت که اظهارات امروز بازپرس ویژه پرونده مداخله روسیه در انتخابات 2016 نشان می‌دهد که ترامپ دروغ می‌گوید.

«جرالد نادلر» رئیس کمیسیون قضایی مجلس نمایندگان آمریکا گفت اظهاراتی که امروز «رابرت مولر» بازپرس ویژه پرونده مداخله روسیه در انتخابات 2016 مطرح کرد نشان می‌دهد که «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا دروغ می‌گوید.

امروز  مولر در کنفرانس خبری از سمت خود استعفا کرد و در سخنان خود نتوانست ترامپ را از ممانعت در اجرای عدالت تبرئه کند و گفت:  درباره موضوع ممانعت از اجرای عدالت، اگر ما این اطمینان را داشتیم که رئیس جمهور مرتکب جرم نشده این را می‌گفتیم اما این اطمینان را نداریم.

مولر هشدار داد که «تلاش‌های سیستماتیک چندگانه برای مداخله در انتخابات ما وجود داشت. این ادعا شایسته توجه از سوی تمامی آمریکایی‌هاست.»

گزارش خلاصه شده رابرت مولر درباره تبانی ادعایی تیم ترامپ با روسیه در جریان انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۱۶ آمریکا ماه پیش منتشر شد. 

این گزارش به این جمع‌بندی رسیده که اعضای تیم ترامپ با دولت روسیه تبانی نکرده‌اند. مولر علی‌رغم این، در این گزارش از ۱۰ اقدام توسط ترامپ نام برده که می‌توان آنها را مصداق «مانع‌تراشی در اجرای عدالت» دانست. 

پس از آن دموکرات‌های کنگره با انتقاد از وزیر دادگستری به خاطر سانسور گزارش مولر خواستار انتشار گزارش کامل وی شدند اما ترامپ مانع از انتشار گزارش کامل مولر شد.

به عقیده جرالد نادلردر صورتی که ثابت شود ترامپ مبادرت به جلوگیری از اجرای عدالت و سنگ‌اندازی در روند تحقیقات مولر داشته است، می‌توان وی را مورد پیگرد قرار داد. 

64231

کد خبر 1265003

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =