شمخانی: آمریکا شایسته مذاکره نیست/ واشنگتن مذاکره را برای فشار می‌خواهد

دبیر شورای عالی امنیت ملی، شکست رژیم صهیونیستی در تشکیل کابینه را شکست نخست‌وزیر این رژیم و حامی آمریکایی او، ترامپ و فراتر از آن نشانه‌ای از شکست بزرگ آنان در موضوع معامله ننگین قرن دانست.

به گزارش خبرآنلاین، امیر دریابان علی شمخانی در ارتباط زنده تصویری با اجلاس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین در غزه گفت: روز قدس که با اهتمام بنیانگذار راحل جمهوری اسلامی ایران، امام خمینی بنا نهاده شد، روز اسلام و روز تجمیع ظرفیت‌های جهان اسلام برای ندای آزادی فلسطین از چنگ اشغالگران صهیونیست و روز تجدید عهد مقاومت اسلامی برای ادامه مبارزه تا آزادی قدس شریف و ایجاد دولت واحد فلسطین در سرتاسر سرزمین‌های اشغالی است.

اهم این اظهارات را به نقل از خبرگزاری ها بخوانید؛

* پیروزی انقلاب اسلامی ایران این امید و خودباوری را در میان مستضعفان و مظلومان جهان ایجاد کرد که اگر ملتی مصمم باشد و از رهبری الهی و روشن ضمیر برخوردار باشد با دست خالی در برابر مسلح‌ترین رژیم‌ها و وابسته‌ترین آنها به نظام سلطه می‌تواند دست نیافتنی‌ترین اهداف را محقق کند.

* پیام صدور انقلاب اسلامی بود که نهضت فلسطین را بیش از گذشته بارور کرد و در کنار بعد ملی آن که تا مقطع پیروزی انقلاب اسلامی ایران در جریان بود، دارای بعد جهادی هم شد و با ایجاد جریان‌های مقاومت اسلامی بهم پیوستند و با تشکیل رودی خروشان در جبهه‌ای واحد توانستند جنوب لبنان و غزه را از اشغال رژیم صهیونیستی آزاد کنند.

* رژیم صهیونیستی که داعیه نیل تا فرات را داشت اکنون در ضعف و زبونی بسر می‌برد و رو به اضمحلال است رژیمی که توانسته بود در چند جنگ کلاسیک، بزرگترین ارتش‌های جهان عرب را به شکست بکشاند و در هر جنگ دامنه مناطق تحت اشغالش را توسعه دهد نخستین بار در تاریخ منحوس این رژیم نامشروع در برابر مقاومت اسلامی دچار شکست و عقب نشینی شد.

*این رژیم اشغالگر در همه جنگ‌های بعدی اعم از ۵۱ روزه، ۳۳ روزه و ۲۲ روزه که خود را وارد معرکه آزمون با مقاومت اسلامی کرد، باز سرافکنده و بازنده، تن به آتش بس داد به گونه‌ای که امروزه تاب تحملِ بیش از چند روز را در برابر شما مجاهدان راه حق و فضیلت انسانی ندارد؛ شما توانستید هیمنه پوشالی این رژیم را بشکنید و گنبد آهنین این رژیم که محصول بالاترین فناوری‌های نظامی بود در برابر موشک‌های شما عاجز ظاهر شد.

* رژیم صهیونیستی که از حمایت بی دریغ شیطان بزرگ، آمریکای جنایتکار برخوردار است، توانست برخی دولت‌های وابسته، مرعوب و فرسوده را زمین گیر و با خود همراه کند اما هیچگاه نتوانسته و نخواهد توانست که اراده پولادین شما را در مسیر مقاومت بشکند.

*مساله فلسطین نه فقط مسأله‌ای فلسطینی، عربی و اسلامی بلکه مسأله‌ای شامل همه اینها و فراتر از آن، مسئله‌ای انسانی است و مقابله جهان با تهدید این رژیم کودک کش و ضد انسانی ضروری است. لازمه این مقابله غلبه رویکرد مقاومت بر رویکرد سازش است.

* حلقه خیانتی که برخی کشورهای عربی و اسلامی در طول این ۷ دهه در موضوع فلسطین کرده‌اند، وارد عرصه جدیدی تحت عنوان معامله قرن برای نابودی کامل فلسطین شده است.

* دولت آمریکا با سوار شدن بر غفلت، وادادگی و خیانت پیشگی برخی کشورهای مزدور در پی آن است که برای همیشه مساله بازگشت آوارگان و تشکیل دولت مستقل فلسطینی را پاک کند و با پول کشورهای عربی و اسلامی، رنج و خون ۷۰ سال ملت فلسطین را پایمال کند. تلاش‌ها برای برگزاری کنفرانس منامه و اقدامات برخی‌ها برای عادی سازی روابط با رژیم غاصب صهیونیستی در چارچوب همین توطئه ننگین معامله قرن است که به دست ملت مقاوم فلسطین شکست خواهد خورد.

*نیروهای مقاومت، شما جوانان، مردان و زنان جبهه مقاومت این بار نیز مانند دفعات گذشته این نقشه‌های شوم را نقش بر آب خواهید کرد و با مجاهدت خود بار دیگر ثابت خواهید کرد که سست‌ترین خانه‌ها، خانه عنکبوب است.

*امام راحل فرمودند «تا در جهان ظلم هست است، مبارزه هست و تا مبارزه هست ما هستیم»، طبق دیدگاه امام خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی ما بار دیگر در جمهوری اسلامی بر حمایت از مقاومت به ویژه در فلسطین اشغالی و متوقف نکردن این حمایت به رغم همه سختی‌ها، فشارهای سیاسی و تحریم‌های اقتصادی تاکید می‌کنیم و جمهوری اسلامی حمایت از مجاهدین مقاومت را تکلیف شرعی می‌داند.

شمخانی: واشنگتن مذاکره را برای فشار می‌خواهد


علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان در گفت‌وگو با شبکه خبری المیادین گفت که آمریکا اهل مذاکره نیست.

آنگونه که تسنیم گزارش داده، وی در این گفتگو تاکید کرده است: دولت آمریکا قبل از سخن درباره مذاکرات با ایران باید نقض تعهدات خود و خسارت‌های وارده را جبران کند.آمریکایی‌ها معتقدند که مذاکرات بخشی از روند فشار است نه راه حلی برای مشکلات. 

شمخانی افزود: ملت ایران می داند که آمریکایی‌ها مذاکرات را برای حل هیچ مشکلی نمی‌خواهند.

دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران گفت که آمریکایی‌ها قبل از مذاکرات تمام ابزارهای فشار و جنگ روانی را به کار می‌برند.

۲۷۲۱۵

کد خبر 1265299

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =