اعتراض رسمی فدراسیون والیبال ایران به صحبت‌های نژادپرستانه کوبیاک

فدراسیون والیبال ایران با ارسال نامه‌ای به فدراسیون جهانی، اعتراض رسمی خود را نسبت به صحبت‌های نژادپرستانه کوبیاک، ملی‌پوش والیبال لهستان اعلام‌ کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، فدراسیون والیبال ایران اعتراض رسمی خود را نسبت به صحبت‌های کوبیاک، بازیکن تیم ملی لهستان اعلام کرده است. افشین داوری اعلام کرد نامه رسمی فدراسیون بعد از بررسی‌های انجام گرفته، روز پنج‌شنبه به فدراسیون جهانی تقدیم شد. پس از انتشار این صحبت‌ها در اولین روز، فدراسیون والیبال در تماس با مسئولان فدراسیون جهانی خواهان برخورد با این موضوع شد و این درخواست به صورت رسمی روز پنج‌شنبه به مسئولان جهانی ابلاغ شد.

کوبیاک، والیبالیست لهستانی درباره این اعتراض پاسخ داد: «باید بگویم که حق دارم صحبت‌های خود را بیان کنم و وظیفه دارم که به اهانت و تهدیدهایی که مربوط به خانواده‌ام است، جواب دهم. این اتفاق مقابل ایران رخ داد. این صحبت‌های من تنها مربوط به بازیکنان والیبال ایران و هواداران آن‌ها است. متأسفم که از این حرف‌ها سوءبرداشت شده است. شاید این صحبت‌ها را در موقعیت بدی مطرح کردم اما حالا می‌خواهم بگویم که من نگاهی جنون‌آمیز و متعصبانه ندارم. من نژادپرست نیستم اما نگاهم نسبت به بازیکنان و تماشاگران والیبال که به من توهین کردند، تغییر نمی‌کند.»

صفحه رسمی کوبیاک در اینستاگرام هم احتمالا به درخواست خودش مسدود شده است. حرف‌های تند او واکنش مردم لهستان را هم در پی داشت. 

255 41

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1265302

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =