ترامپ برای مکزیک تعرفه‌های سنگین اعمال کرد

ایسنا نوشت: رئیس جمهوری آمریکا گفته تا زمانیکه ورود مهاجران غیرقانونی از مرز جنوبی این کشور متوقف شود، ایالات متحده تعرفه‌های گمرکی را بر محصولات و کالاهای وارداتی از مکزیک اعمال می‌کند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در توئیتی نوشت: این تعرفه‌های گمرکی از ۱۰ ژوئن و با پنج درصد شروع می‌شود به تدریج و تا زمانی افزایش می‌یابد که مشکل مهاجرت غیرقانونی از مرز مکزیک با آمریکا متوقف شود. در آن زمان خواهد بود که این تعرفه‌ها متوقف می‌شود.

کاخ سفید در بیانیه‌ای از سوی ترامپ نوشت که این تعرفه‌ها در اول ژوئیه سال جاری میلادی ۱۰ درصد، در اول اوت ۱۵ درصد، در اول سپتامبر ۲۰ درصد و در اول اکتبر ۲۵ درصد افزایش خواهد داشت.

ترامپ در این بیانیه همچنین آورده است: همکاری منفعلانه مکزیک در مساله مهاجران غیرقانونی یک تهدید فوق‌العاده و اضطراری علیه امنیت ملی و اقتصاد ایالات متحده آمریکا به شمار می‌رود.

وی ادامه داد: مکزیک قوانین سختگیرانه مهاجرتی دارد و می‌تواند به راحتی موج عظیم مهاجران را که به دنبال ورود به ایالات متحده هستند، متوقف کند که از جمله این قوانین این است که می‌تواند آنها را به کشورهای خودشان بفرستد.

23310311

کد خبر 1265435

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =