مراجع عظام تقلید دربار معامله قرن چه گفتند؟

مراجع تقلید روز جمعه با پیوستن به خیل عظیم مردم در راهپیمایی باشکوه و حماسی روز جهانی قدس، حضور داشتند.

به گزارش خبرآنلاین، به نقل از خبرگزاری‌ها، مراجع تقلید روز جمعه در جمع خیل عظیم مردم در راهپیمایی باشکوه و حماسی روز جهانی قدس،حضور بهم رساندند.

آیت‌الله مکارم شیرازی در حاشیه این مراسم تصریح کرد: صهیونیست‌ها خیال می کردند با گذشت زمان موضوع فلسطین فراموش می شود اما ابتکار امام سبب شد که روز قدس هر سال تکرار شود و نسل های جدید آماده می شوند که اسرائیل را از سرزمین های اسلامی بیرون کنند.

آیت الله جوادی آملی هم که در راهپیمایی حضور داشت، اظهار کرد:جریان قدس، مخصوصا جریان ننگین معامله قرن، دو خطر و دو غده بدخیم را به همراه دارد؛ یکی ستم به مظلومان و یکی اهانت به مکتب. 

وی گفت: هم نسبت به فلسطینی های آسیب دیده ستم روا داشته اند و هم نسبت به اصل مکتب یعنی اسلام اهانت کرده اند؛ بر همه ما لازم است که هم حق مسلم فلسطینی ها را حفظ کنیم و هم حق مسلم اسلام را که قدس مال اسلام و مسلمین است، محترم بشماریم. 

آیت‌الله نوری همدانی هم در این مراسم گفت: این حرکت حماسی و پرخروش در رابطه با کلام امام رضوان الله علیه که فرمودند مسئله فلسطین، اولین موضوع مسلمانان جهان است، شکل گرفت. 

وی ادامه داد: امروز مسلمانان جهان و همه ی آزادی خواهان علاوه بر اعلام اینکه معامله قرن شکست خورده است به آمریکا و صهیونیست ها و دست نشاندگان آنها این پیام را نیز دارند که اسرائیل غاصب کودک کش، در حال احتضار است و به زودی قدس و سرزمین فلسطین از دست اسرائیل در خواهد آمد.

وی افزود: مسلمانان همیشه در مبارزه پیشقدم و بالاخره همیشه پیروز هستند و امروز یادآور کلام امام(ره) است که مسئله  فلسطین اولین موضوع دنیای اسلام است و این حرکت پرخروش اثر خود را در کل جهان خواهد گذاشت.

۲۷۲۱۲

کد خبر 1265483

برچسب‌ها