۰ نفر
۱۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۵

تسنیم به نقل از رویترز نوشت: قیمت هر اونس طلا در پایان معاملات روز جمعه با ۱.۳۱ درصد افزایش به ۱۳۰۵ دلار و ۵۸ سنت رسید.

در حالی که پس از تهدید ترامپ به وضع تعرفه های بالا بر کالاهای مکزیکی سرمایه گذاران اقدام به سرمایه گذاری در سرمایه گذاری در بازارهای امن کرده اند، قیمت طلا روز جمعه به بالاترین رقم در طی ۷ هفته گذشته رسید و اولین رشد ماهانه در ۴ ماه اخیر را تجربه کرد.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا در پایان معاملات روز جمعه با ۱.۳۱ درصد افزایش به ۱۳۰۵ دلار و ۵۸ سنت رسید. دیروز قیمت فلز زرد به بالاترین رقم از ۱۱ آوریل یعنی ۱۳۰۶ دلار و ۶۴ سنت رسید. قیمت طلا در این ماه ۱.۷ درصد و در این هفته ۱.۶ درصد رشد داشت. قیمت طلای آمریکا نیز در پایان معاملات دیروز با ۱.۹ درصد افزایش به ۱۳۱۱ دلار و ۱۰ سنت رسید.

مایکل ماتوسک، تحلیلگر بازار طلا در این باره گفت: «مردم ترسیده اند و به سمت بازار طلا آمده اند.»

طلا در بازارهای جهانی

رئیس جمهوری مکزکی روز چمعه از ترامپ خواست تا تهدید خود مبنی بر وضع تعرفه بر کالاهای مکزیکی را پس بگیرد. پس از تهدید ترامپ به وضع تعرفه، شاخص های اصلی بورس وال استریت افت شدیدی را تجربه کردند. تشدید جنگ تجاری می تواند موجب بروز رکود در اقتصاد جهانی شود.

آن دسته از خودروسازان و تولید کنندگان آمریکایی که برای استفاده از نیروی کار ارزان، پیمان های تجاری بین دو کشور و نزدیکی به خاک آمریکا محصولات خود را در مکزیک تولید می کنند بیشترین لطمه را از افت شاخص های بورس دیدند.

جورج جرو، مدیر موسسه مدیریت دارایی آر بی سی در این باره گفت: «شاخص ارزش دلار همچنان در محدوده ۹۸ قرار دارد که معمولا نرخی است که موجب افت قیمت طلا می شود، اما افت شدید شاخص ها در بازار بورس یتعث شده که بازار طلا، عامل نرخ بالای ارزش دلار را نادیده بگیرد.»

۲۲۳۲۲۳

کد خبر 1265689

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =