روایت حمید روحانی از رخنه افکار تحریف شده در حوزه‌های علمیه/ برخی می‌خواستند امام را بی‌دین بخوانند

ایسنا نوشت: رئیس بنیاد تاریخ‌پژوهی و دانشنامه انقلاب اسلامی ایران گفت: شناخت ابعاد مختلف خط فکری امام خمینی(ره) مانع از تحریف اندیشه‌های ایشان می‌شود.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید حمید روحانی در نشست بازکاوی پروژه ظالمانه تحریف امام(ره) توسط دشمن در رسانه‌های داخلی و خارجی که در سالن کوثر سازمان تبلیغات اسلامی قم برگزار شد، بیان کرد: شیطان اولین کسی بود که در عالم، دست به تحریف زد و این بنیان را پایه گذاری کرد.

اهم این اظهارات را بخوانید؛

* شیطان، واقعیات را درباره درخت ممنوعه کتمان کرد و با وارونه جلوه دادن حقیقت،موجب تحریف شد.

* بت‌پرستی نیز یک نوع تحریف در برابر توحید و خداپرستی بود و وقتی بت پرستان نتوانستند به مقابله با سول خدا بپردازند، مسجد ضرار را بنا نهادند و بعد از رحلت نیز تحریف را به شکل دیگری در پیش گرفتند.

* در زمان امامان معصوم(ع) نیز تحریف وجود داشت و می خواستند با تحریف، اندیشه های معصومین را به انزوا بکشانند.

* تحریف در تاریخ ما نیز وجود داشت و در زمان طاغوت، پروژه تحریف توسط شاه علیه روحانیت رقم خورد و شاه با تحریف می خواست قیام امام خمینی(ره) را سرکوب کند.

* متاسفانه تحریف حتی به حوزه های علمیه رخنه کرد تا جایی که برخی از حوزیان به این بهانه که اهل بیت(ع) در برابر ستمگران سکوت کردند و دست به مبارزه نزدند ما نیز باید سکوت کنیم، آن ها با این تحریف،امام خمینی(ره) را از مبارزه نهی می کردند تا در برابر رژیم مستبد و زورگو سکوت کند.

*دشمنان برنامه ریزی های زیادی برای پروژه تحریف کرده اند،  عده ای نیز پس از حیات امام خمینی(ره)دست به تحریف حقایق و اندیشه های او زدند تا به منافع خود دست یابند. عده‌ای نیز در داخل کشور در کنار دشمنان نظام از روش‌های مختلفی به تحریف امام خمینی(ره) می‌پردازند.برخی نیز متاسفانه می خواستند امام خمینی(ره) را بی دین بخوانند از این رو شایعات زیادی را به وجود آوردند.

 *شناخت ابعاد مختلف خط فکری امام خمینی(ره) مانع از تحریف اندیشه‌های ایشان می‌شود، تحریف امام خمینی(ره) با شیوه های مختلفی انجام می شد، برخی امام را تندرو می خواندند و دیگران او را ناآگاه به شرایط زمانه و متحجر معرفی می کردند.

ثمره هویت بخشی جوانان با رهبری، امنیت است

همچنین مهر نوشت:

حجت‌الاسلام والمسلمین محمد قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی در محفل انس با قرآن که با حضور اساتید و دانشجویان دانشگاه‌های آزاد اسلامی واحد تهران شمال، شریف، جامع علمی کاربردی و شهید بهشتی در حسینیه جماران برگزار شد با اشاره به این مطلب که نباید به دشمنان اعتماد کرد و باید در برابر آن‌ها ایستاد گفت: در سال ۱۳۳۴ هجری شمسی انگلیسی‌ها به ایران وعده دادند اگر در پیمان بغداد شرکت کنید به اشغال بحرین خاتمه داده و آن را به شما بازمی‌گردانیم اما در سال ۱۳۵۰ مسئولان کشور با بریتانیا کنار آمدند و بحرین از خاک ایران جدا شد.

اهم این اظهارات را به نقل از مهر بخوانید؛

* دشمنان در قرن ۱۹ سیصد هزار کیلومتر از خاک کشور را جدا کردند و بعدها هم سران سلطه در اجلاس تهران حتی حضور شخص اول مملکت را نپذیرفتند، آن‌ها ۲۰۰ سال بر سر ما کوبیدند اما به برکت وجود حضرت امام خمینی (ره) ملت ایران از حالت تحقیرشده بیرون آمد و امام (ره) با توکل به خداوند عالم، عنصر اراده ملی را در مدیریت کشور جاری کرد. اصل نظام را به همه‌پرسی گذاشت و به‌خصوص جوانان را میدان‌دار کارهای کشور کرد.

* با رهبری امام (ره)؛ جوانان هویت پیدا کردند و ثمره این هویت بخشیدن برقراری ثبات، امنیت و از دست ندادن حتی یک وجب از خاک کشور در دوران جنگ تحمیلی بود که همه این سرافرازی‌ها به برکت وجود امام (ره) میسر شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمد قمی

 *به تعبیر حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی «ما قرآن، نهج‌البلاغه و صحیفه سجادیه داشتیم اما توسری‌خور بودیم» ملت ما دو قرن غارت شد اما یک مرد الهی برای خدا قیام کرد و امروز نهج‌البلاغه معیار نقادی کارگزاران نظام را مشخص می‌کند، ایران اسلامی امروز آرمان‌گراست و با شعارهای انقلاب می‌سنجد که چه میزان عزت داریم و پیشرفت می‌کنیم. ما قیام الله را نمی‌شناختیم و امام خمینی (ره) این درس را به ما آموخت.

* امام خمینی (ره) مردم را حاکم بر سرنوشت خود کرد و عزت و اعتلا به مردم ایران بخشید امروز عمق استراتژیک ما در برخی از کشورها قابل رؤیت است باید گفت عامل پیشرفت امام (ره) نیز نصرت الهی بود، اسباب ظاهر نصرت الهی هم عاملش قیام مردم است، امام خمینی (ره) توانستند با اسلام ناب محمدی صلی‌الله علیه و آله و با آن شخصیت ملکوتی و آسمانی اعتماد مردم ایران را جلب کنند و ملت ایران با تمام وجود امام (ره) را باور داشتند.

* «جوانان»، «طرفداری از مظلومان و مستضعفین»، «وحدت» و «رد هرگونه تجمل‌گرایی» اصول تغییر ناپذیر مکتب امام (ره) است و امام خمینی (ره) همواره می‌فرمودند: «ما در صف مظلومین عالم هستیم. ما پای مظلوم ایستاده‌ایم و بر هر ظالمی می‌تازیم» و این خود از توصیه‌های قرآن است.

* آرمان‌های امام (ره) مانند «عزت»، «آگاهی»، «پیشرفت»، «استقلال» و «آزادی» همیشه تازه هستند و راه پیدا کردن مکتب امام نیز بازخوانی اصول مسلم این مکتب است و اولین اصل مکتب امام خمینی (ره) اسلام ناب است؛ امام خمینی (ره) اسلام ناب را در مقابل اسلام آمریکایی یا اسلام سکولار و متحجر مطرح کردند.

۲۷۲۱۵

کد خبر 1266139

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =