عضو هیئت‌مدیره استقلال: نمی‌دانم چرا حتماً باید بازیکن خارجی داشته باشیم!

عضو هیئت‌مدیره باشگاه استقلال گفت: فرهاد نشان داد جنم مربی‌گری دارد؛ سه، چهار بازی آخر این را نشان داد. او نشان داد می‌تواند مربی بزرگی باشد.

روزنامه خبرورزشی نوشت: کامران منزوی عضو هیئت‌مدیره باشگاه استقلال درباره آخرین وضعیت انتخاب سرمربی این تیم، رقم قرارداد بازیکنان، حضور فرهاد مجیدی و... توضیحاتی می‌دهد. او می‌گوید تکذیب حضور قلعه‌نویی روی نیمکت استقلال باعث دل‌خوری این مربی هم شده است.

آقای منزوی شنیده‌ایم رقم قرارداد بازیکنان به ۴، ۵میلیارد تومان در نقل و انتقالات رسیده. درست است؟
من هم شنیده‌ام رقم‌های بازیکنان در نقل و انتقالات به همین حدود ۴، ۵میلیارد تومان رسیده است. فضا طوری است که هر بازیکنی دوست دارد، جریانی می‌سازد و رقم را به عددی که دوست دارد می‌رساند. نمی‌دانم این به خاطر فقر بازیکن است یا چیز دیگری ولی الان حداقل قیمت بازیکنان مطرح ۳، ۴میلیارد تومان است.

اخیراً پیشنهاد سنگینی به شما از سوی بازیکنان شده است؟
امسال نمی‌دانم بالاترین رقمی که به باشگاه پیشنهاد داده‌اند چه رقمی بوده، چون هنوز آقای فتحی چیزی در این باره نگفته‌اند ولی سال گذشته بالاترین رقمی که به بازیکنان دادیم ۱٫۵میلیارد تومان بود.

مطمئن هستید؟ بازیکنان خارجی شما گران نیستند؟
بله، با این وضع دلار گران‌ترین بازیکنان، خارجی هستند.

برای نیم‌فصل ۲۵۰هزار دلار به گادوین منشا و ایسما داده‌اید؛ می‌شود نزدیک به ۳ میلیارد تومان.
چه بگویم. بله همین‌طور است.

آقای منزوی چنین قراردادهایی تعجب‌آور است.
عدد همینی است که شما گفتید. پس ما باید روی جوان‌ها کار کنیم. متأسفانه وقتی شکست می‌خوریم سراغ پایه‌ها می‌رویم. جباری، خسرو و آندو را از کجا آوردیم؟ یک نفر را مأمور کردیم فوتبال ایران را شخم زد و این نام‌ها درآمدند. پیروز قربانی‌ها و امیرحسین صادقی‌ها از همین تیم‌های پایه آمدند. نمی‌دانم چرا این فضاسازی وجود دارد که حتماً باید بازیکن خارجی داشته باشیم. خودتان می‌بینید دیگر. فلان بازیکن خارجی لیگ متهم به آزار جنسی شده. فلان بازیکن خارجی می‌گوید من افسردگی دارم، رضایتم را بدهید بروم. فلان بازیکن خارجی بوده که به خاطر مصدومیت بازی نکرده. اگر به من بود، اصلاً برای استقلال بازیکن خارجی نمی‌گرفتم.

شما با فروش صیادمنش نشان دادید به هر حال می‌توان از این فوتبال درآمدزایی هم کرد.
بله، البته الان فروختن بازیکن جرم شده است! ما مجرمیم که اللهیار را فروخته‌ایم. باشگاه آژاکس به نظر شما چه می‌کند؟ هر ۱۰ سال یک تیم رو می‌کند و قبل از فصل جدید هم همه را می‌فروشد و دوباره تیمش را می‌سازد. ما چرا بازیکن نفروشیم؟ مگر در دهه ۷۰ ما بازیکنانی چون منصوریان، موسوی، پاشازاده، دین‌محمدی، بختیاری‌زاده و... را نفروختیم؟ چرخ باشگاه با این کارها می‌چرخد.

امسال سقف قرارداد دارید؟
سقف کار ما نیست.

شنیدیم بین ۱٫۸ تا ۲میلیارد می‌دهید. رقم معقولی در نقل و انتقالات به نظر می‌رسد؟
از دید من که کارگری می‌کنم رقم خیلی خوبی است ولی کلاً رقم بازیکن را مدیرعامل و معاون ورزشی باشگاه تعیین می‌کنند نه ما.

چند روز دیگر مربی رسماً اعلام می‌شود؟
به همین زودی. فکر می‌کنم همین یکی، دو روز آینده. فشار هوادار هم زیاد شده است و باید زود انتخاب‌مان را انجام دهیم.

ماجرای تگ کردن همسر استراماچونی روی یک عکس سیاسی در اینستاگرام چیست؟ ظاهراً مشکل‌ساز شده است.
واقعاً جای تأسف دارد. این چیزی نیست که به سادگی از کنارش بگذریم. آدم می‌ماند بعضی‌ها چرا از این کارها می‌کنند. امیدوارم به زودی این افراد دستگیر شوند. از طریق پلیس فتا اقدامات لازم را کرده‌ایم.

ممکن است اثر بگذارد؟
به هر حال ممکن است. ببینید خارجی‌ها تصویر درستی از ایران ندارند. وقتی که این چیزها را هم می‌بینند اثر می‌گذارد.

یعنی نظر همسر استراماچونی این‌قدر مهم است؟
بله، به هر حال همسر ایشان است و خانواده‌اش محسوب می‌شود.

اگر استراماچونی بیاید فرهاد مجیدی می‌ماند؟
او باید بماند، چون سرمایه باشگاه است.

با این مربی صحبت کرده‌اید؟
فرهاد نشان داد جنم مربی‌گری دارد... سه، چهار بازی آخر این را نشان داد. او نشان داد می‌تواند مربی بزرگی باشد. فرهاد صددرصد در استقلال سرمربی می‌شود ولی باید یک مقدار صبر کنیم. فوتبال هم رو ندارد. می‌بینید یک‌دفعه با دو، سه بازی اتفاقات بدی می‌افتد ولی فرهاد عطش برد و موفقیت را دارد.

فرهاد اخیراً یک مصاحبه کرد و اطرافیان فتحی را زد.
ان‌شاالله یاد بگیریم با هم دوست باشیم. حرف‌هایمان را در باشگاه و کنار هم بزنیم ولی مخاطب فرهاد قطعاً هیئت‌مدیره نبود، چون ما نقشی در انتخاب سرمربی نداریم. مدیرعامل، کمیته فنی و معاون ورزشی سرمربی را انتخاب می‌کنند و بعد قرارداد نهایی برای تأیید به هیئت‌مدیره می‌آید. اینکه می‌گویند هیئت‌مدیره با سرمربی‌گری فرهاد مخالفت کرده، درست نیست. همین تصورات باعث دل‌خوری می‌شود. این‌ها را می‌گویند و شنیده‌ها مشکل درست می‌کنند. نام قلعه‌نویی را مطرح می‌کنند و بعد ما مجبور می‌شویم تکذیب کنیم. طبیعتاً به او برمی‌خورد. این اصلاً جو خوبی نیست.

این مطلب را هم بخوانید: پای هافبک استقلال به درگیری با هواداران پرسپولیس باز شد

43503

کد خبر 1266244

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =