وضع مشوق‌های مالیاتی برای افراد تابع قوانین اجاره بها

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: فرهادیه سیاست وزارت راه و شهرسازی برای کنترل اجاره بها در کشور را استفاده از ابزارهای تشویقی نظیر معافیت مالیاتی برای افراد تابع ضوابط کمیته تعیین نرخ اجاره‌بها دانست.

عباس فرهادیه، مدیرکل دفتر اقتصاد و سرمایه‌گذاری مسکن  به اقداماتی که کمیته تعیین نرخ اجاره بها تاکنون انجام داده، اشاره کرد و گفت: پیشنهاد کمیته ملی افزایش تعیین نرخ اجاره بها را برای معاون اول رئیس جمهور فرستاده‌ایم، چون سازوکار این کمیته باید شکل قانونی داشته باشد و دستاوردهای یک کمیته بدون پشتوانه قانونی، قابل اجرا نخواهند بود.

وی افزود: همزمان لایحه‌ای را فرستاده ایم و امیدواریم پاسخ آن را بگیریم. مبنای این کمیته در دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه وشهرسازی جمع‌بندی شده است و منتظر پاسخ هستیم تا بتوانیم کارها را انجام دهیم.

مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی  در رابطه با ضمانت اجرایی احکام این کمیته برای توزیع عادلانه آن در کشور بیان کرد: مشکلی اینجاست که ابزار تنبیهی در اختیار نداریم، ولی از تشویق‌ها استفاده می‌کنیم.

وی توضیح داد: سیاست وزارت راه و شهرسازی و دولت این است تا کسانی که تابع ضوابط هستند با مشوق‌های مالیاتی و همچنین معافیت‌های مالیاتی تشویق شوند و از این طریق تمام تلاش این است تا این اتفاق بیافتد.

۲۲۶۲۲۵

کد خبر 1266722

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • IR ۰۰:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۶
    0
    اگر اجاره بهای ملکی کفاف خرجی مالک به تناسب سرمایه اش را ندهد این چه اجاره دادنی است پس!