۰ نفر
۱۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۱
نفت در بازارهای جهانی ارزان شد

میزان به نقل از رویترز، نوشت: قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با ۲۲ سنت معادل ۰.۴ درصد کاهش نسبت به رقم پایانی جلسه قبل به ۶۱ دلار و ۶ سنت رسید.

به دنبال کاهش رشد اقتصاد جهانی که در حال تاثیرگذاری بر میزان مصرف سوخت است، قیمت نفت امروز شاهد کاهش بود، هرچند که خبرها در مورد اجماع اوپک و متحدانش مبنی بر تمدید توافق کاهش تولید موجب شد تا افت قیمت چندان زیاد نباشد.
بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با ۲۲ سنت معادل ۰.۴ درصد کاهش نسبت به رقم پایانی جلسه قبل به ۶۱ دلار و ۶ سنت رسید. قیمت نفت خام آمریکا نیز امروز با ۱۷ سنت معادل ۰.۳ درصد کاهش به ۵۳ دلار و ۸ سنت رسید.

قیمت نفت نسبت به اواخر ماه آوریل حدود ۲۰ درصد کاهش داشته و کاهش قیمت‌های ماه آوریل بیشترین افت قیمت ماهانه از نوامبر تاکنون به شمار می‌رود. این در حالی است که به دنبال افزایش نگرانی‌ها در مورد چشم انداز اقتصاد جهانی و تقاضا برای خرید نفت، سرمایه گذاران سرمایه‌های خود را از بازار نفت خارج کرده اند.

خال الفالح، وزیر انرژی عربستان دیروز گفت، اجماعی در بین تولید کنندگان در مورد ادامه تلاش‌های برای «حفظ ثبات بازار» در نیمه دوم سال در حال شکل گرفتن است. اوپک و متحدانش از جمله روسیه از ابتدای امسال و به منظور تقویت قیمت نفت، اقدام به کاهش تولید خود کرده اند. این گروه از تولید کنندگان قرار است اواخر ماه جاری یا اوایل ماه آینده میلادی در مورد ادامه توافق کاهش تولید تصمیم گیری کنند.

در همین حال، میزان تولید نفت آمریکا همچنان در حال افزایش بوده و در پایان ماه می‌به ۱۲.۳ میلیون بشکه در روز رسیده است. میزان تولید روسیه و عربستان نیز به حدود ۱۱.۱۱ و ۹۶۵ میلیون بشکه در روز رسیده است. با بالا رفتن تولید نفت آمریکا بخش بزرگتری از نفت این کشور به بازارهای جهانی صادر می‌شود.
۲۲۶۲۳۱
برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1266813

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =