۰ نفر
۱۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۰
لم سیسای، برنده جایزه پن پینتر شد

ایسنا نوشت: لم سیسای، شاعر و نمایشنامه‌نویس ۵۲ ساله انگلیسی به عنوان برنده جایزه ادبی پن پینتر در سال ۲۰۱۹ معرفی شد. او در اشعارش به اندوه‌های دوران کودکی خود بسیار پرداخته است.

این جایزه ادبی که سالانه به یک نویسنده بریتانیایی، ایرلندی و یا یکی از نویسندگان کشورهای مشترک‌المنافع با بیشترین قرابت با آثار هارولد پینتر نمایشنامه‌نویس برنده جایزه نوبل می‌رسد، بنا بر اعلام هیأت داوران این رویداد ادبی به لم سیسای نویسنده انگلیسی به سبب توانایی در خلق واژگان زیبا از غم و اندوه و نگاه به آن به عنوان نشانه‌ای برای ادامه دادن اعطا شد.

لم سیسای که پیش از این شاعر رسمی رقابت‌های المپیک لندن بوده و هم‌اکنون مدیر دانشگاه منچستر است، همواره در آثارش نگاهی انتقادی به دوران حضورش در محل زندگی از کودکان بی سرپرست و مورد آزار و اذیت قرار گرفتن توسط کارکنان آن داشته است. او مستندهایی را نیز درباره جستجو در پی خانواده‌اش ساخته است.

مائورین فریلی نویسنده و یکی از اعضای داوران جایزه پن پینتر گفت: «لم سیسای در آثار اولیه‌اش به دنیای زیرزمینی دوران کودکی‌اش به عنوان فردی بی‌سرپرست بازمی‌گردد و از میان اندوه‌های خویش، واژگانی زیبا و هزاران دلیل برای زندگی کردن و عشق ورزیدن خلق می‌کند.»

این نویسنده، شاعر و نمایشنامه‌نویس جایزه ادبی پن پینتر ۲۰۱۹ را روز ۱۰ اکتبر طی مراسمی در کتابخانه بریتانیا دریافت می‌کند.

۵۷۲۴۳

کد خبر 1266827

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =