​برنده جایزه کتاب گنکور بیوگرافی ۲۰۱۹ معرفی شد

ایبنا نوشت: فدریک پاژک برای نگارش زندگی‌نامه املی دیکنسون، شاعر آمریکایی و مارینا تسوتایوا، شاعر ونویسنده اهل روسیه، جایزه بیوگرافی ۲۰۱۹ را از آن خود کرد.

به گزارش مجله لیورابدو-، فدریک پاژک، نویسنده فرانسوی-سوئیسی برای هفتمین جلد از مجموعه کتاب «مانیفست نامشخص» که از سوی انتشارات نوار سور بلان منتشر شده بود، برنده جایزه گنکور بیوگرافی ۲۰۱۹ شد.

«مانیفست نامشخص» که با عنوان فرعی «املی دیکنسون، مارینا تسوتایوا، شعر عظیم» در اکتبر سال ۲۰۱۸ منتشر شده، خواننده را با خود به ماساچوست، جایی که املی تا سال ۱۸۸۶ میلادی در آن‌ مکان زیسته است و روسیه نیمه اول قرن بیستم، جایی که مارینا تسوتایوا در آن متولد شده، می‌برد. نقطه مشترک بین این دو زن، نوشتن یک اثر ادبی، فراتر از حدود، مرزهای و سلیقه‌های ژانر مرسوم شاعرانه و خلق هنری مبدعانه و نوآورانه است.

 این کتاب زندگی‌نامه‌ای درباره این دو شاعر بزرگ، در واقع ادامه و امتداد کاری است که نویسنده فرانسوی از سال ۲۰۱۲ آغاز کرده بود. اولین جلد این مجموعه به والتر بنیامین، فیلسوف و نویسنده آلمانی اختصاص داشت. جلد هشتم این مجموعه که درباره ارنست رنان، فیلسوف و نویسنده فرانسوی و پل لئو، نویسنده قرن نوزدهم فرانسوی است در ماه اوت سال جاری میلادی روانه کتاب‌فروشی‌ها خواهد شد.

فدریک پاژک در سال ۱۹۵۵ در فرانسه متولد شد. او پیش از این، جایزه مدیسی را برای سومین جلد این مجموعه در سال ۲۰۱۴ و جایزه ادبیات سوئیس را در سال ۲۰۱۵ دریافت کرده بود.

جایزه گنکور که مهم‌ترین و معتبرترین جایزه ادبی فرانسه به شمار می‌رود، هر سال علاوه بر جایزه اصلی خود که در ماه نوامبر اهدا می‌شود، جوایز جانبی دیگری نیز دارد که جایزه گنکور بیوگرافی یکی از آن‌ها است.

 سال گذشته دنیس دمونپیون، نویسنده و روزنامه‌نگار فرانسوی برای کتاب «سلینجر صمیمی» که درباره زندگی‌نامه سلینجر، نویسنده امریکایی نوشته بود، برنده جایزه گنکور بیوگرافی ۲۰۱۸ شد.

۵۷۵۷

کد خبر 1267052

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =