۴ نفر
۱۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۳
قیمت طلای جهانی در حال ثبت رکورد گرانی

قیمت طلا در معاملات روز پنجشنبه بازار جهانی تحت تأثیر نگرانی‌های تجاری و احتمال کاهش نرخ‌های بهره آمریکا، نزدیک به بالاترین رکورد خود در ۱۵ هفته گذشته ایستاد.

هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور ۰.۱ درصد رشد کرد و به ۱۳۳۰.۶۹ دلار رسید. بهای معاملات این بازار روز چهارشنبه تا مرز ۱۳۴۳.۸۶ دلار پیش رفته بود.

در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با ۰.۱ درصد افزایش، به ۱۳۳۵.۱۰ دلار رسید.

به گفته بنجامین لو، تحلیلگر گروه فیلیپ فیوچرز، در دو روز گذشته دارایی‌های پرریسک تحت تأثیر سیگنال‌هایی که به ملایم شدن موضع سیاست پولی بانک مرکزی آمریکا اشاره دارند، بهبود یافته‌اند.

سرمایه‌گذاران پس از افزایش حدود ۷۰ دلاری قیمت طلا در پنج روز معامله گذشته، به سودگیری اقدام کرده‌اند. طلا در بلندمدت روند صعودی خود را حفظ خواهد کرد. به خصوص اگر سیاست پولی بانک مرکزی آمریکا تغییر کند، قیمت طلا تقویت خواهد شد و در مقابل، ارزش دلار ضعیف می‌شود.

وانگ تائو، تحلیلگر فنی رویترز نیز پیش‌بینی کرد هر اونس طلا برای تحویل فوری ممکن است به محدوده ۱۳۱۵ تا ۱۳۲۱ دلار عقب نشینی کند.

بر اساس گزارش رویترز، موجودی طلای "اس پی دی آر گلد تراست" که بزرگترین صندوق سرمایه‌گذاری تحت پشتوانه طلا در جهان است، روز چهارشنبه ۰.۳ درصد کاهش یافت و به ۷۵۷.۵۹ تن رسید.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری ۰.۳ درصد افزایش یافت و به ۱۴.۸۲ دلار رسید. هر اونس پالادیم برای تحویل فوری با ۰.۶ درصد افزایش، به ۱۳۳۶.۲۵ دلار رسید و هر اونس پلاتین برای تحویل فوری یک درصد رشد کرد و در ۸۰۷.۱۴ دلار ایستاد.

۲۳۲۲۶

کد خبر 1267242

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =