۱۱ نفر
۱۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۷
دمای خوزستان: ۵۰ درجه بالای صفر

ایسنا نوشت: مدیرکل هواشناسی خوزستان از پیش‌بینی وقوع دماهای ۵۰ درجه سانتیگراد در برخی مناطق استان خبر داد.

محمد سبزه‌زاری اظهار کرد: آسمان استان خوزستان تا ۲۴  ساعت آینده صاف تا کمی ابری و در مناطق غربی، جنوبی و مرکزی همراه با وزش باد و افزایش رطوبت پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود: از بعدازظهر امروز تا اوایل هفته آینده مجددا شاهد افزایش ضرایب ناپایداری خواهیم بود که در بعدازظهرها تا اوایل شب احتمال افزایش ابر، رگبار پراکنده، رعد و برق و تندباد لحظه‌ای به ویژه در مناطق شمال شرق و شرق استان وجود خواهد داشت.

مدیرکل هواشناسی خوزستان گفت: همچنین تا اواخر هفته آینده دماهای بالا و نزدیک ۵۰ یا ۵۰ درجه سانتیگراد در برخی مناطق استان از جمله اهواز، آبادان، امیدیه و شوش پیش‌بینی می‌شود.

سبزه‌زاری بیان کرد: در شبانه‌روز گذشته اهواز با ۴۹ و دهدز با ۲۳ درجه سانتیگراد به ترتیب گرمترین و خنکترین نقاط خوزستان بودند. تغییرات دمای اهواز در این مدت نیز بین ۳۰ تا ۴۹ درجه سانتیگراد در نوسان بود.

اطلاعیه هواشناسی خوزستان در خصوص افزایش دما

 همچنین در اطلاعیه شماره ۱۶ امروز ( ۱۶ خردادماه) اداره‌کل هواشناسی خوزستان آمده است: "طبق بررسی نقشه‌های پیش‌یابی تا حداقل اواخر هفته آینده در سطح استان هوای گرم مستقر است که وقوع دمای ۵۰ درجه سانتیگراد یا بالاتر به ویژه در شهرهای اهواز و حومه، آبادان، شوش، امیدیه، بستان و شوشتر مورد انتظار است.

همچنین طی امروز تا صبح روز سه‌شنبه هفته آینده شاهد جنوبی شدن جریانات و افزایش رطوبت از اوایل شب تا اوایل صبح در شهرهای ساحلی و جنوبی استان به ویژه ماهشهر و هندیجان خواهیم بود."

۴۷۲۳۱

کد خبر 1267370

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =