خبرهای جدید درباره کارت سوخت و قاچاق بنزین

خانه ملت نوشت: عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با تاکید بر اجرای کارت سوخت بدون سهمیه‌بندی بنزین با هدف جلوگیری از قاچاق و مصرف بی‌رویه، گفت: اگرچه دولت اعلام کرده عرضه بنزین از ۲۰مردادماه صرفاً با ارائه کارت هوشمند سوخت خودرو امکانپذیر خواهد بود اما هنوز مقدمات اجرای این طرح را فراهم نکرده است.

سیدناصر موسوی لارگانی با اشاره به آخرین خبرها مبنی بر اینکه عرضه بنزین در جایگاه‌های سراسر ایران از ۲۰ مردادماه سال جاری صرفاً با ارائه کارت هوشمند سوخت خودرو امکانپذیر خواهد بود، گفت: اگر اراده‌ای در کنترل مصرف بنزین با احیاء کارت سوخت وجود داشته باشد و هر خودروری موظف به سوخت‌گیری از طریق کارت سوخت شود می‌توان به میزان قابل‌ملاحظه‌ای مصرف و قاچاق را مدیریت کرد.

تاکید بر اجرای طرح کارت سوخت بدون سهمیه‌بندی بنزین با هدف جلوگیری از قاچاق و مصرف بی‌رویه

نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اجرای طرح کارت سوخت بدون سهمیه‌بندی بنزین با هدف جلوگیری از قاچاق و مصرف بی‌رویه، ادامه داد: اگر خودوری پرمصرف شبانه روز در مسیرهای درون و برون شهری در حال حرکت باشد هر ۱۰۰ کیلومتر نهایتا ۱۵ لیتر مصرف خواهند کرد و اگر خودوری ۳۰۰ کیلومتر -که البته فاصل کمی نیست- در شبانه روز طی کند سرجمع ۴۵ لیتر بنزین مصرف خواهد کرد بنابراین اگر حتی چنین خودوری بیش از میزان گفته شده سوختگیری کند نشان از تخلف صاحب خودرو است.  

وی افزود: درصورت اعمال کارت سوخت می‌توان جلوی سوءاستفاده‌ها و قاچاق بنزین را گرفت چراکه امروز پمپ بنزین‌ها دوربین‌های مداربسته دارند و سیستم‌های هوشمند و کارتخوان نصب شده در این مکان‌ها می‌توانند مشخص کنند هر خودرو در طول روز چقدر سوخت‌گیری داشته است.

بسیاری از قاچاقچیان خرده پای بنزین و فرآورده‌های نفتی به مافیای قاچاق وصل هستند

موسوی لارگانی با بیان اینکه بسیاری از قاچاقچیان خرده پای بنزین و فرآورده‌های نفتی به مافیای قاچاق وصل هستند چراکه کسی که سختی سوختگیری و خارج کردن بنزین از خودرو را متحمل می‌شود باید بتواند از این کار سود مناسبی ببرد و اینکه باید باندی پشت آن‌ها باشد تا این میزان ناچیز از سوخت را جمع‌آوری و به اندازه قابل‌قبولی برای قاچاق برسانند.

این نماینده مجلس مطرح کرد: پرمصرف‌ترین خودروها نهایتا هر ۲ روز یک باک بنزین مصرف خواهند کرد و اگر کسی بیش از این مصرف کند به معنای انجام تخلف است.

اگرچه دولت اعلام کرده عرضه بنزین در جایگاه‌های سراسر ایران از ۲۰ مردادماه سال جاری صرفاً با ارائه کارت هوشمند سوخت خودرو امکانپذیر خواهد بود اما هنوز مقدمات اجرای این طرح را فراهم نکرده است

انتقاد عدم انجام مقدمات اجرای طرح کارت سوخت

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با یادآوری نقش مجلس در احیاء کارت سوخت از عدم انجام مقدمات اجرای این طرح کارت سوخت انتقاد کرد و گفت: اگرچه دولت اعلام کرده عرضه بنزین در جایگاه‌های سراسر ایران از ۲۰ مردادماه سال جاری صرفاً با ارائه کارت هوشمند سوخت خودرو امکانپذیر خواهد بود اما هنوز مقدمات اجرای این طرح را فراهم نکرده است./

۲۵۲۲۶

کد خبر 1267446

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =