امام جمعه کیش: برخی خانم‌ها سیگار کشیدن را کلاس می‌دانند، عقل کجا رفته؟/ انتقاد یک امام جمعه از شیطنت‌ها در روز عید فطر

فارس نوشت: امام جمعه کیش استعمال دخانیات را یکی از عوامل اصلی افزایش فشار خون در کشور عنوان کرد و گفت: فشار خون را باید جدی گرفت.

حجت‌الاسلام والمسلمین احمد حسن زاده ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در سی‌امین سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی(ره) به تشریح دکترین مقاومت امام(ره) پرداخت و اظهار داشت: نظریه‌ مقاومت امام(ره) امروز جای خودش را در بین سیاسیون باز کرده و وارد ادبیات سیاسی عالم شده است، آنها تشخیص داده‌اند که دکترین مقاومت امام شاهرگ‌های سیطره غرب و آمریکا را هدف گرفته است.

وی افزود: در قاموس امام(ره)، «ما نمی‌توانیم» و «فایده‌ای ندارد» وجود نداشت، ایشان معتقد بودند که ما می‌توانیم در برابر گردن‌کلفت‌های دنیا بایستیم و نشان دادند که ما می‌توانیم و ایستادند، این ایستادگی امام مثال‌زدنی بود.

حسن زاده در ادامه به اهمیت کنترل فشار خون و حفظ سلامت جسمانی افراد پرداخت و گفت: طرح بسیج ملی کنترل فشار خون با شعار بدانیم و اقدام کنیم از 18 خرداد تا 15 تیر اجرا می‌شود، در جزیره کیش هم این طرح توسط مرکز توسعه سلامت اجرا خواهد شد.

وی چهار عامل بی‌تحرکی، تغذیه ناسالم( به‌ویژه مصرف نمک و چربی)، استرس، استعمال دخانیات را از عوامل تشدیدکننده افزایش فشارخون در کشور عنوان کرد و افزود: استعمال دخانیات متأسفانه در حال گسترش در کشور است، سن مصرف سیگار در حال پایین آمدن است، گروه‌هایی که مصرف می‌کنند نیز در حال گسترش هستند.

حسن زاده ادامه داد: قبلاً خانم‌ها اهل سیگار نبودند، اما امروز برخی خانم‌ها سیگار کشیدن را برای خودشان کلاس می‌دانند، از این کار تعجب می‌کنم، عقل و منطق کجا رفته؟ مگر خودکشی کلاس گذاشتن است؟ این نهایت بی‌کلاسی یک انسان است که خودش را از بین ببرد و بخواهد بگوید من یک فرد متمدن هستم، الله‌اکبر از این افکاری که امروز در ذهن برخی ورود کرده است.

وی افزود: به پدرها و مادرها توصیه می‌کنم که بچه‌ها را کنترل کنید، به جوانان و نوجوانان می‌گویم که مواظبت کنیدو فریب نخورید، متأسفانه برخی مراکز به اسم کسب و کار دارند قلیان سرو می‌کنند، سرو قلیان مگر کسب و کار است؟ افرادی که این کار را انتخاب کرده‌اند از آن دور شوند، شغلی را انتخاب کنیم که به مردم ضرر نزند.

خطیب جمعه اصفهان: برخی درباره زمان عید فطر شیطنت کردند

همچنین تسنیم نوشت:

حجت‌الاسلام والمسلمین سید مجتبی میردامادی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه اصفهان با اشاره به اظهارات اخیر رئیس جمهور آمریکا درباره مذاکره بدون هیچ پیش شرطی با بیان اظهار داشت: آمریکا امروز لحن خود را در صحبت درباره ایران تغییر داده و این نشان از قدرت ملت ایران است.

وی با اشاره به فضاسازی‌ها درباره زمان عید سعید فطر در ایران گفت: عده‌ای در فضای مجازی دست به تولیدمحتوایی درباره تغییر زمان عید فطر زدند. این شیطنتی از سوی برخی افراد در فضای مجازی بود، اما باید به آنها گفت مردمی که یک ماه روزه داری کرده و در مراسم روز جهانی قدس نیز باشکوه بسیار شرکت کردند نیازی به این ندارند که عید فطر را از روز رحلت امام (ره) جدا کنند.

امام جمعه موقت اصفهان با اشاره به روزه خواری در ماه مبارک رمضان بیان کرد: از جمله نشانه‌های تلاش دشمن برای دوری مسلمانان از خداوند محاربه با خداوند است، روزه خواری نیز از جمله همین راه های محاربه با خدا به شمار می‌رود که متاسفانه در ماه مبارک رمضان گاهی شاهد آن بودیم.

232727

کد خبر 1267596

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =