۲ نفر
۱۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۲
شنا در دریای خزر ممنوع شد

ایلنا نوشت: معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران گفت: طی دو روز آینده به دلیل مواج بودن دریا، شنا در دریای خزر ممنوع است.

احمد اسدی گفت: از امروز تا دوشنبه با شمالی شدن جریان هوا و وزش باد نسبتا شدید و گاهی شدید، دریا مواج خواهد شد. 

او افزود: بر این اساس طی این مدت بیشینه سرعت وزش باد در نزدیک سواحل استان تا ۱۲ متر بر ثانیه (۴۵ کیلومتر بر ساعت) و دور از ساحل تا ۱۵ متر بر ثانیه (۵۴ کیلومتر بر ساعت) پیش‎بینی می‎شود.

معاون توسعه و پیش بینی هواشناسی مازندران گفت: همچنین بیشینه ارتفاع موج در نزدیک سواحل استان تا ۲.۰ متر و دور از ساحل تا ۲.۵ متر برآورد می‌شود.

او ادامه داد: این وضعیت تا صبح دوشنبه بیستم خرداد ماه  ادامه خواهد داشت. بنابراین کاربران، از بامداد ‌شنبه هجدهم تا صبح دوشنبه بیستم خرداد نسبت به فعالیت در دریا تمهیدات لازم را بعمل آورند. همچنین طی این مدت شنا ممنوع می‎باشد.

اسدی افزود: آسمان استان صاف تا نیمه ابری همراه با کاهش نسبی دما و در ساعات بعدازظهر و شب با افزایش ابر، وزش باد  و در کوهپایه‌ها و ارتفاعات با رگبار  و رعدوبرق پراکنده همراه خواهد بود.

او گفت : در روز یکشنبه در مناطق ساحلی و جلگه ای احتمال رگبار و رعدوبرق وجود دارد.

اسدی آسمان استان را برای روزهای سه شنبه تا پنج‎شنبه بیست و سوم خرداد صاف تا قسمتی ابری همراه با افزایش نسبی دما، درارتفاعات در ساعات بعدازظهربا رشد ابر و احتمال رگبار پراکنده پیش‌بینی کرد.

معاون توسعه و پیش بینی هواشناسی مازندران گفت: در صورت تغییر نقشه‌ها، تغییرات پیش بینی نیز در روزهای آینده اطلاع رسانی می‌شود.

۲۳۵۲۳۴

کد خبر 1267834

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =