۲ نفر
۱۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۱
تل آویو توافق را به‌هم زد

فارس نوشت: رژیم صهیونیستی در جدیدترین کارشکنی خود در توافق آتش‌بس با گروه‌های فلسطینی اعلام کرده تا زمانی که نظامیان اسیرش در نوار غزه را تحویل نگیرد و راهپیمایی بازگشت متوقف نشود، به مفاد این توافق پایبند نخواهد بود.

روزنامه صهیونیستی «اسرائیل هیوم» نوشت رژیم صهیونیستی ارائه تسهیلات جدید به نوار غزه (که قبلا بر اساس توافق آتش‌بس نهایی شده بوده) را مشروط به شروط جدیدی کرده است.

در این گزارش آمده، رژیم صهیونیستی اعلام کرده جز پس از بازگرداندن نظامیان اسیرش - که در دست مقاومت غزه اسیر هستند- و توقف راهپیمایی‌های بازگشت در مرز غزه و فلسطین اشغالی با هیچ تسهیلاتی در قبال غزه موافقت نخواهد کرد.  

این روزنامه در ادامه نوشت، «عباس کامل» رئیس دستگاه اطلاعات مصر شنبه (دیروز) با منابع امنیتی اسرائیلی در تل‌آویو نشست داشته و این منابع، شروط جدید رژیم صهیونیستی را ابلاغ کرده‌اند.

منابع امنیتی به اطلاع کامل رسانده‌اند که با آزادی اسرای «شالیت» (که بار دیگر بازداشت شده‌اند) موافقت نخواهد کرد. همچنین رژیم صهیونیستی به رئیس دستگاه اطلاعات مصر گفته اجازه ورود کمک‌های مالی قطر به غزه جز در راستای طرح‌های انسانی و تحت نظر سازمان ملل را نخواهد داد.  

بر اساس این گزارش، رژیم صهیونیستی از عباس کامل درخواست کرده شروط مذکور را به اطلاع حماس برساند.

این در حالی است که رژیم صهیونیستی پیش‌تر به میانجی‌ها اعلام کرده بود پس از تعطیلات عید فطر، اجرایی کردن بندهای توافق آتش‌بس را آغاز خواهد کرد.

چندین ماه است که هیأت‌های مصری، قطری و سازمان ملل میانجی‌گری‌هایی میان گروه‌های فلسطینی در نوار غزه و رژیم صهیونیستی انجام می‌دهند تا توافق‌هایی نهایی با هدف کاستن از محاصره غزه در مقابل توقف راهپیمایی‌های بازگشت حاصل شود.

نوار غزه در نیمه اردیبهشت‌ماه گذشته شاهد جنگی دو روزه میان گروه‌های فلسطینی و رژیم صهیونیستی بود و در نهایت با میانجی طرف‌های ذکر شده به این جنگ پایان داده شد.

شنبه (دیروز) «شلومی الدار» روزنامه‌نگار صهیونیست اعلام کرد، حماس در روزهای اخیر پیام‌هایی در رابطه با اوضاع نوار غزه و مذاکرات غیرمستقیم آتش‌بس برای مصر و «نیکلای ملادینوف» سازمان ملل فرستاده است.

بر اساس گزارش خبرگزاری رسمی فلسطین «سما»، حماس به مصر و ملادینوف هشدار داده صبرش تمام شده است و اگر رژیم صهیونیستی به بندهای توافق‌ آتش‌بس عمل نکند، نباید انتظار روزهای آرام را داشته باشد.

310311

کد خبر 1268224

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =