ظریف اهداف سفر وزیر خارجه آلمان به تهران را تشریح کرد

وزیر امور خارجه با تشریح مباحث مطرح شده در نشست امروز خود با اعضای کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: وزیر خارجه آلمان برای پیگیری ادامه حیات برجام و نقش سه کشور اروپایی در این توافق به تهران سفر می‌کند.

به گزارش خانه ملت، محمدجواد ظریف با اشاره به حضور خود در نشست امروز کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی، اظهار داشت: در حضور نمایندگان کمیسیون امنیت ملی درباره آخرین تحولات کشور، فشارهای آمریکا، سفرهای اخیر بنده، سفر پیش روی وزیر خارجه آلمان و نخست وزیر ژاپن به ایران و سفر رئیس‌جمهوری به منطقه برای حضور در دو اجلاس بین‌المللی به بحث و بررسی پرداختیم.

آلمان پیگیر نقش سه کشور اروپایی است

ظریف با توضیح اهداف سفر وزیر خارجه آلمان به ایران گفت: آلمان به دنبال ادامه حیات برجام است البته جمهوری اسلامی تاکنون بر اساس برجام عمل کرده و اقدامات اخیر جمهوری اسلامی هم بر اساس برجام است، در واقع همانطور که برجام از کشورهای غربی خواسته، ما آثار عادی سازی روابط را باید ببینیم نه آنکه صرفاً شاهد صحبت از عادی سازی باشیم.

وزیر امور خارجه تاکید کرد: به نظر نمی‌رسد که وزیر خارجه آلمان برای انتقال پیام خاص به تهران سفر کند، آلمان پیگیر نقش سه کشور اروپایی است لذا ما هم در همین حوزه با وی گفت وگو خواهیم کرد.

سیاست آمریکا کماکان سیاست فشار حداکثری است

وزیر امور خارجه تصریح کرد: در جلسه کمیسیون درباره پروژه معامله قرن نیز گفت وگو کردیم، این پروژه برگرفته از سیاست شکست خورده آمریکا است، سیاست ایالات متحده کماکان سیاست فشار حداکثری است و ظاهرسازی‌های دولت آمریکا هم مبنی بر اعلام آمادگی برای مذاکره است که در جهت اعلام به افکار عمومی است.

آمریکا فقط مزاحم روابط ایران با دنیا نباشد

ظریف بیان کرد: آمریکا نیازی نیست کاری انجام دهد بلکه صرفاً نباید مانع و مزاحم روابط ایران با سایر  کشورهای دنیا شود. ما نه تنها به آمریکا نیازی نداریم بلکه به دنبال ارتباط با آنها هم نیستیم، جنگ اقتصادی هم که آقای ترامپ به آن اشاره کرده از نظر ما تروریسم اقتصادی است که باید متوقف شود و برای روابط ما مزاحمت ایجاد نکنند.

تمرکز سیاست خارجی ایران بر روی همسایگان است

وی یادآور شد: مردم و افکار عمومی در سطح بین الملل تبلیغات آمریکا را بر اساس اقدامات آنها می‌سنجند، با توجه به این مسائل ما در کمیسیون امنیت ملی مجلس با نمایندگان به تبادل نظر پرداختیم، همچنین نمایندگان درباره همسایگان نکات قابل توجهی را مطرح کردند.

وزیر امور خارجه خاطرنشان کرد: تمرکز جمهوری اسلامی در حوزه سیاست خارجی بر روی همسایگان است و سفرهای اخیر و دو سفر پیش روی رئیس‌جمهوری هم بر همین اساس برنامه‌ریزی شده است.

۵۰۵۰

کد خبر 1268295

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 5
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • IR ۰۸:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۰
  3 1
  غیر از فروش نفت هیچ حرف مشترکی نداریم خواستگاری نیامده که از گل و بلبل و عاشق چ رنگی هستی را از هم بپرسن نفت بخر تحریم را بشکن
 • IR ۰۸:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۰
  4 1
  آلماتی می خواهیم آلمان راه آهن سراسری و کارخانه کفش ملی است نه نوکر بی اختیار آمریکا اولمانی ها چطور نمی دونند همه تغطر نژادشون در جنگ جهانز باعثش امریکاست که وارد جنگ شد ورق را بر گردوند
 • دادخواه IR ۰۹:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۰
  6 0
  المان يك باك بنزين به ظريف نداد رفت از باك هواپيمايي بوركينا فارسو قرض كرد الان انتظار داريد كاري كند اومده شتيل قهرما نانه بگيره
 • IR ۱۰:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۰
  1 1
  می گن آلمان نازکترین راد جهان را تولید و برای فخر فروشی فرستاد ژاپن ژاپن راد مویی را سوراخ کرد برگردوند علم را بیاموز حتی چین باشه دشمن دانا بهتر از دوست نادان ضرب المثل ایرانی ...این دو کشور صاحب سبک در تکنولوژی جهان قابل احترامند حتی دشمن خونی باشن
 • IR ۱۰:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۰
  3 2
  99 درصد مردم ایران نمی دونند آمریکا کیه و ساکنینش کیان فقط مرگ بر آمریکا فکر می کنند امریکا چین ژاپن انگلیس یا روسه امریکا یعنی اروپا آسیا آفریقا لاتین عرب عجم جهل یعنی اطلاعاتت در مورد چیزی صفر باشه