۱ نفر
۲۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۳:۴۵
آقای ربیعی لطفا با هیچ کسی تعارف نداشته باشید!

حالا که آقای علی ربیعی سخنگوی دولت شده است باید بگویم ایشان قطعا از آقایان نوبخت و رحمانی فضلی سخنگوی بهتری خواهد بود.

موضوع مهم این است که آقای ربیعی باید برنامه روشنی برای پست سخنگویی داشته باشد. ایشان باید فقدان پست سخنگویی در ماه‌های اخیر را جبران کند. آقای ربیعی باید مشکلات را رفع کند.

دو سال از دولت فعلی باقی مانده است و آنها باید برنامه‌ریزی اساسی را طرح‌ریزی کنند. اگر چنین برنامه‌ای وجود داشته باشد هم برای سخنگوی دولت خوب خواهد شد و هم برای آقای رئیس جمهور. دولت وقتی سخنگو ندارد، یعنی با مردم سخن نگفته است.

این روزها مردم در شرایط اقتصادی و تورم سنگین زندگی می‌کنند. ضمن اینکه، آقایان روحانی و ربیعی باید شورای اطلاع‌رسانی دولت را سر و سامان بدهند. این شورا بسیار مهم است. این شورا باید زیر نظر سخنگوی دولت قرار بگیرد. جایگاه حقیقی و حقوقی این شورا بسیار مهم است. جلسات این شورا باید با حضور افراد کاربلد برگزار شود. دولت باید به صورت پیوسته‌تر و شفاف‌تر از طریق سخنگوی خود با مردم سخن بگوید.

یکی از مسائل بسیار مهم این است که سخنگوی دولت باید مثلا به مردم بگوید: «چرا قیمت ارز با چنین نوساناتی مواجه شد؟» از سوی دیگر، سخنگوی دولت باید کسری بودجه را برای مردم توضیح بدهد. هنوز بسیاری از مردم درباره این موضوع نمی‌دانند. مردم هنوز نمی‌دانند که حجم عظیم ارز ۴۲۰۰ تومانی کشور که برای کالاهای اساسی مانند گوشت پرداخت شد، چه شده است.

برای اینکه قیمت گوشت قرمز روزبه‌روز گران‌تر شد. توضیحات سخنگوی دولت این مسائل را روشن می‌کند. آقای ربیعی شاید بداند وظیفه سخنگویی را باید به طور جدی انجام بدهد و حتما هم باید برنامه داشته باشد. دولت در دو بخش داخلی و خارجی، یعنی به طور خاصه درباره کارهای وزارت رفاه و وزارت خارجه باید با مردم سخن بگوید. آقای ربیعی به دو برنامه خارجی و داخلی احتیاج دارد. متاسفانه در دولت تنها شاهد وجود یک سخنگو در وزارت خارجه هستیم که مسائل را مطرح می‌کند.

آقای ظریف هم که وزیر خارجه هستند، مسائلی را بیان می‌کنند. با این وجود، سخنگویی دولت در زمینه مسائل خارجی ضعیف است. آقای ربیعی حتما باید به این زمینه بپردازد. یک واقعیتی را که باید باید گفت اینست: آیا آقای ربیعی آمادگی دارند تا مسائل مهم و کلیدی را به طور شفاف با مردم در میان بگذارند یا نه؟ مردم احتیاج به اخبار و آمار دقیق دارند. ایشان اول باید تکلیف خودشان را با خودشان روشن کنند. سخنگوی دولت باید واقعیت‌ها را به مردم بگوید. سخنگوی دولت نباید با هیچ‌کس تعارف داشته باشد. 

فعال سیاسی اصلاح طلب

۲۷۲۱۲

کد خبر 1268316

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =