۶ نفر
۲۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۳
قبرستان فراموش شده فلک الدین خرم‌آباد

یکی از مشکلات اساسی شهر ما این است که مسئولین شهری در شهر حضور نداشته و نهایتا از افرادی کسب اطلاعات می کنند که تخصص ندارند. زیرا ما هر روز شاهد مشکلات عدیده‌ای در شهر هستیم. باور کنید با کمترین امکانات می شود خیلی از مشکلات شهر را رفع یا به حداقل رساند اما سو مدیریت باعث شده که روی اعصاب و روان مردم راه رفته و کک کسی هم نگزد.

چرا که اشخاص بعد از چند سال عدم مدیریت بدون هیچ پاسخگویی به دنبال کار خود می روند. مدیران جدید هم سو مدیریت قبلی ها را بهانه می کنند و هیچ چیز را به گردن نمی گیرند و خودشان همان راه قبلی ها را ادامه می دهند و نهایتا سریال طولانی اوشین را برایمان درست کرده اند. در نتیجه شهر خرم آباد روستای بزرگی است که فقط طرح هادی بصورت ناقص در آن اجرا شده است.

اگر نگاهی به  چند شهر در استان های مجاور  داشته باشید می بینید که چقدر عقب افتاده ایم. بیاید پنجشنبه یک سر به آرامستان فلک الدین بزنید تا با چشم خود شاهد دعوا، دادن فحش های رکیک، بوق های ممتد و هرج و مرج عجیب، بعلت عدم مدیریت ترافیک که شما باعث آن هستید را شاهد باشید. شاید منطقه فلک الدین خارج از محدوده و جزیی از شهر نیست، چرا که دریغ از یک مأمور راهنمایی و رانندگی، ریخته شدن نخاله های ساختمانی در کنار قبرستان، نداشتن راه خروجی، عدم ایجاد پارکینگ و ... جای تعجب دارد که چرا کسی به این وضع رسیدگی نمی کند.

مشکلات قبرستان و بلاتکلیفی مردم
شاید به این دلیل که آنجا هزینه جهت خرید قبر پرداخت نمی شود و برایشان کسب درآمدی ندارد و منطقه محروم و از مسئولین کسی امواتشان را در آنجا قبر نمی کنند که باعث توفیق اجباری و حضورشان در این قبرستان گردد. البته قبرستان سراب یاس هم دردی کمتری از اینجا ندارد. هر چند مدیریت شما را هم در آرامستان خضر دیده ایم. اگر بگویید بودجه نیست که پل بسازیم یا حریم خیابان خریداری شود. که تا صد سال دیگر نمی توانید بودجه تهیه یا جذب کنید. تکلیف این مردم با شما چه می شود. شما که ماشااله برای هر کاری طرح موقت دارید چرا برای آنجا یک پل موقت جهت خروج خودروها در نظر نمی گیرید یا فکری برای تسطیح نخاله های ساختمانی جهت ایجاد پارکینگ ندارید. جای تأسف دارد که به خاطر بیلان کاری و جلوی چشم بودن به فکر ایجاد فضای سبز و پارک جهت روحیه شاد و ایجاد آسایش و آرامش برای مردم هستید اما نمی دانید عدم مدیریت ترافیک اعصاب برای شهروندان نگذاشته و در این شرایط بد اقتصادی دردی بر درد های مردم.

افزودن فضای سبز جهت روحیه شهروندان
اضافه می کنید. باور کنید پیشگیری بهتر از درمان است. افزودن فضای سبز جهت روحیه شهروندان پیشکش عزیزان باشد.  بیلان کاری را بی خیال شوید و به فکر چاره ای برای ترافیک باشید. مطمئنا در صورت داشتن برنامه برای ترافیک،خیلی بهتر از فصای سبزخود را نشان می دهد. در بحث ترافیک فقط ساخت پل و  احداث زیر گذر و عریض کردن خیابان نیست برنامه ریزی نیاز است که در شهر اصلا دیده نمی شود.باید برای هر ساعت برنامه داشت. نه یک طرحی بدون برنامه اجرا، و دیگر سراغی از آن گرفته نشود. در هر صورت شما چون تخصص مدیریت شهری ندارید برای ترافیک اهمیتی قائل نیستید، غافل از اینکه مهمترین بحث مساله هر شهر مدیریت ترافیک است. چرا که امروزه تمام مردم به طرق مختلف با حمل و نقل سر و کار دارند. بارها در مقالات مختلف گوشزد کرده ایم که مقوله ترافیک مانند زنجیر بهم مرتبط است اگر منطقه ای فکر کنید نتیجه اش این است که هر روز یک جای کار شما در شهر می لنگد و مشکلات قبرستان فلک الدین نیز نداشتن برنامه و عدم مدیریت ترافیک در شهر است.

* کارشناس حمل و نقل و ترافیک شهری
کد خبر 1268419

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =