فرمانده مرزبانی ناجا: کوله‌بران مورد حمایت ما هستند

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: فرمانده مرزبانی ناجا گفت: مقابله با کوله‌بری در دستور کار مرزبانی نبوده و برخی اظهارنظرهای نادرست در این خصوص ناشی از برداشت ناصحیح از کوله‌بری است.

سردار قاسم رضایی فرمانده مرزبانی ناجا در بازدید و افتتاح پاسگاه تازه احداث میله ۱۸ آیبک در مرز بین ایران و ترکیه با بیان اینکه کوله‌بران مورد حمایت ما هستند و مشروعیت فعالیت دارند گفت: کسانی که شبانه به صورت مسلحانه از ارتفاعات و دره‌ها حرکت کرده و کالاهای غیرمجاز وارد کشور می‌کنند، نباید کوله بر خطاب شوند.

او ادامه داد: کوله‌بری اقدامی قانونی در ساعت، مسیر و با کالایی معین است که در زمان و مسیر مشخص شده، کالاهای قانونی می‌تواند وارد و خارج شود و مشکلی در این خصوص نداریم.

فرمانده مرزبانی ناجا با اشاره به اینکه برخی اظهارنظرهای غیرکارشناسی در این خصوص موجب سوءاستفاده بعضی افراد و رسانه‌های معاند در فضای مجازی می‌شود، گفت: تمام تلاش مرزبانان دفاع از کیان، شرف و ناموس ایران اسلامی است که با عشق و علاقه و با جان دل در بدترین و سخت‌ترین شرایط زندگی در مرزها از ورود دشمنان به خاک میهن دفاع می‌کنند.

سردار رضایی با اشاره به تهیه طرحی برای ساماندهی مرزهای کشور گفت: دولت و مجلس با حضور کارشناسان مرکز پژوهش‌های مجلس در مناطق مختلف مرزی در هفت ماه گذشته، کار کارشناسی بسیار خوبی انجام داده‌اند که نتیجه آن ارائه طرح ویژه به نهاد ریاست جمهوری بوده است.

او افزود:  رییس جمهور نیز دستورهای خوبی در این خصوص صادر و رئیس دفتر رئیس جمهوری نیز این دستورها را به وزارتخانه‌ها و سازمان‌های مختلف ارجاع داده است که همه این موارد می‌تواند در راستای تقویت مرزبانی مؤثر باشد.

او در خصوص مرزهای آذربایجان غربی با ترکیه و عراق بیان کرد: تعامل خوبی با این ۲ کشور وجود دارد که موجب بهبود وضعیت مرزها شده است.

فرمانده مرزبانی ناجا با اشاره به برخی اتفاق‌ها در بخش‌های مرزی این استان اضافه کرد: سه کشور ایران، ترکیه و عراق، دشمنان مشترک زیادی دارند که در صدد همکاری بیشتر برای جلوگیری از تحرک آنان هستیم.

گفتنی است:سردار قاسم رضایی، فرمانده مرزبانی جمهوری اسلامی ایران در سفر به ماکو از پاسگاه‌های مرزی در محدوده شهرستان بازدید و پاسگاه تازه احداث میله ۱۸ آیبک را در مرز بین ایران و ترکیه را افتتاح کرد.

۲۳۵۲۳۴

کد خبر 1268512

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =