۴ نفر
۲۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۳
کودک‌آزاری در صدر خشونت‌های خانگی است

ایرنا نوشت: رئیس اورژانس اجتماعی سازمان بهزیستی کشور گفت: براساس آمار و داده‌های موجود، در گروه خشونت‌های خانگی، کودک‌آزاری در رتبه نخست و بعد از آن همسرآزاری ،سالمندآزاری و معلول‌آزاری قرار دارد.

رضا جعفری ادامه داد: کودکان و زنان به دلیل ضعف قوای جسمانی و وابستگی اقتصادی به سرپرستان از جمله مهم‌ترین گروه‌های در معرض خطر خشونت و سوء رفتار محسوب می‌شوند.
او گفت: در بین اشکال مختلف کودک‌آزاری، کودک‌آزاری از نوع غفلت و بی‌توجهی دارای فراوانی بیشتر و سپس کودک آزاری جسمانی، روانی، عاطفی و در نهایت خشونت جنسی قرار دارد.

خشونت خانگی، پدیده‌ای پنهان است

رئیس اورژانس اجتماعی سازمان بهزیستی کشور گفت: خشونت خانگی پدیده‌ای پنهان می‌باشد که در فضای خصوصی خانه صورت می‌گیرد و بنابراین تا گزارش نشود امکان مداخله نیز وجود نخواهد داشت.

جعفری افزود: با توجه به گسترش کمی اورژانس اجتماعی مطابق با ماده ۸۰ برنامه شسم توسعه، امکان شناسایی و کشف موارد خشونت بیشتر از گذشته امکان‌پذیر شده است با این وجود حقیقت این است که خشونت خانگی پدیده‌ای پنهان می‌باشد که در فضای خصوصی خانه صورت می‌گیرد و بنابراین تا گزارش نشود امکان مداخله نیز وجود نخواهد داشت.

او تاکید کرد: از این رو، موضوع مسئولیت‌پذیری شهروندان جهت گزارش موارد مشکوک در بین اعضای خانواده و محیط آموزشی اهمیت مضاعف می‌یابد.

۲۳۵۲۳۴

کد خبر 1268519

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 3
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • IR ۱۵:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۰
  0 0
  ضعیف کشی در ایران بدلیل بی قانونی است. هنوز قانونی برای خشونت در حق کودک و زن نداریم!
 • IR ۱۵:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۰
  0 0
  بشکنه دست پدر و مادر نماهایی که با دست و زبونشون بچه های معصوم رو هدف خوی حیوانی خودشون قرار میدن. بسوزه جگرشون
 • بدسرپرست IR ۱۶:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۰
  0 0
  وقتی پدر قیم هست و‌دایم بچه رو کتک میزنه از پدر به کی شکایت بریم؟؟؟ بد سرپرست تنهاتر تر است واقعا! کاش رهبری بیان دستوری بدن.