۱ نفر
۲۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۵
راهکارهای ساده برای مصرف بهینه برق

مدیر دفتر روابط عمومی شرکت توزیع برق آذربایجان‌غربی با اشاره به فرارسیدن فصل تابستان و افزایش مصرف برق گفت: مشترکان با راهکارهایی ساده می‌توانند با کاهش بار در ساعات پیک از قطعی‌های ناخواسته برق جلوگیری کنند.

به گزارش خبرآنلاین آذربایجان‌غربی، داود صالح نمدی مدیر دفتر روابط عمومی شرکت توزیع برق آذربایجان‌غربی در مورد راهکارهای ساده برای کاهش مصرف برق و انرژی گفت: ساعات اوج پیک بار در فصل تابستان ۱۲ تا ۱۶ و ۱۹ تا ۲۳ و در فصل زمستان ۱۸ تا ۲۲ است که هموطنان برای گذشت تابستانی بدون خاموشی باید از مصرف بیش از اندازه در زمان پیک تا حد ممکن بکاهند.

وی ادامه داد: هموطنان عزیز در راستای مصرف بهینه برق می توانند از راهکارهای ساده برای این مهم بهره ببرند که به عنوان مثال استفاده از لپ تاپ بجای سیستم خانگی، استفاده از تلویزیون های LED و LCD، استفاده از نور طبیعی بجای نور مصنوعی و خاموش کردن کولر و تنظیم دما برروی ۲۶ درجه می توان اشاره کرد.

مدیر دفتر روابط عمومی شرکت توزیع برق آذربایجان‌غربی اظهار کرد: هموطنان برای کاهش مصرف انرژی نیز می توانند از راهکارهایی چون، شست و شوی لباس ها با آب سرد، تنظیم دمای مناسب ۲درجه سانتیگراد برای یخچال و ۱۸- درجه برای فریزر، استفاده از ماشین ظرفشویی و لباسشویی بعد از پر شدن ظرفیت کامل و شست و شو اتوکشی در اول صبح بهره ببرند.

برق

۴۶

کد خبر 1268621

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =