۰ نفر
۲۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۲
رمان جدید الیف شافاک به بازار می‌آید

رمان جدید الیف شافاک با نام «۱۰ دقیقه و ۳۸ ثانیه در این دنیای عجیب» با ترجمه علی اسلامی که مضمونی متفاوت نسبت به سایر آثار این نویسنده دارد، ۱۰ تیر به بازار کتاب ایران می‌آید.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، «۱۰ دقیقه و ۳۸ ثانیه در این دنیای عجیب» نوشته الیف شافاک در ششم ژوئن (۱۶ خرداد) به زبان انگلیسی در سراسر جهان منتشر شد، این رمان ساختاری متفاوت نسبت به آثار این نویسنده دارد.

لیلا، قهرمان داستان، مرده است، ولی ذهن او به مدت ۱۰ دقیقه و ۳۸ ثانیه به حیاتش ادامه می‌دهد و تمام زندگیِ لیلا با همهٔ فراز و نشیب‌هایش در همین دقایق، به خاطرش می‌آید. سؤال فلسفی و علمی‌ که این رمان پیش رویِ‌ خوانندگان می‌گذارد، این است: «چه خواهد شد اگر ذهن انسان، پس از لحظهٔ مرگ، برای چند دقیقه گران‌بها، به فعالیتش ادامه دهد؟ دقیقاً ۱۰ دقیقه و ۳۸ ثانیه؟»

الیف شافاک پُرفروش‌ترین نویسنده ترکیه و یکی از پرفروش‌ترین نویسندگان جهان است. او به زبان ترکی و انگلیسی می‌نویسد و تاکنون بیش از ۱۰ رمان از او منتشر شده است که در میان آن‌ها «ملت عشق» و «مریدِ معمار» از همه پرفروش‌ترند. شافاک در دانشگاه‌های مختلف ترکیه، آمریکا و انگلستان تدریس کرده است. فلسفهٔ مولانا جلال‌الدین محمد بلخی به‌نوعی در تمام آثارش کاملاً مشهود است. شافاک، در سال ۲۰۱۰، نشان شوالیه‌ ادبیاتِ هنر و ادبیاتِ فرانسه را دریافت کرد. آثار شافاک به بیش از ۴۰ زبان ترجمه شده است.

«۱۰ دقیقه و ۳۸ ثانیه در این دنیای عجیب» با ترجمه علی سلامی، توسط انتشارات مهراندیش، دهم تیر منتشر می‌شود.

۵۷۵۷

کد خبر 1269000

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =