نیکبخت: دبل که مهم نیست، من خودم ۴ قهرمانی دارم!

بازیکن اسبق استقلال و پرسپولیس گفت: استراماچونی اگر همین امروز هم به استقلال بیاید باز هم دیر است. مردم بچه نیستند و همه‌چیز را تشخیص می‌دهند.

روزنامه خبرورزشی نوشت: علیرضا نیکبخت‌واحدی بازیکن اسبق استقلال و پرسپولیس از دیر شدن انتخاب سرمربی استقلال به شدت ناراحت است و می‌گوید این کار باید هر چه زودتر انجام می‌شد. درمورد استقلال و انتخاب فرهاد مجیدی به عنوان سرمربی تیم امید گفت‌وگویی صریح و بی‌پرده با نیکبخت داشتیم.

در خصوص انتخاب فرهاد مجیدی به عنوان سرمربی تیم امید چه نظری داری؟ منتقدان می‌گویند مجیدی تجربه لازم برای مربی‌گری را ندارد!
فرهاد مجیدی دوره مربی‌گری‌اش را در اسپانیا گذرانده و از سوی دیگر او در اواخر فصل هم در استقلال مربی‌گری کرده، به همین دلیل حتماً می‌تواند در تیم امید هم کار کند. حرف من با منتقدان این است که ما تا چه زمانی می‌خواهیم دنبال مربیانی برویم که هر سال یک تیم عوض می‌کنند. در تمام تیم‌های بزرگ دنیا هم شاهدیم که به سرمایه‌های جوان‌شان خیلی اهمیت می‌دهند.

اما از قرار معلوم کمیته ملی المپیک چندان راضی به این انتخاب نیست
متأسفانه در فوتبال ایران هیچ کس شخص دیگر را قبول ندارد و برای من عجیب است مربی‌ای را که مدیر تیم امید و فدراسیون تأیید می‌کنند از سوی کمیته المپیک رد می‌شود. اصلاً مگر می‌شود سرمربی امیدها را شخص دیگر و نهاد دیگری جز فدراسیون مشخص کند!

حضور دستیاران وطنی که سن‌شان از مجیدی بیشتر است مشکل‌ساز نمی‌شود؟
تعامل و بقیه موارد فنی هیچ ربطی به سن و سال ندارد. کارها و وظایف همه مشخص است و هیچ مشکلی به لحاظ اختلاف سنی به وجود نمی‌آید. قبلاً هم داشتیم که رسول خطیبی سرمربی بود و برادر بزرگش دستیار او بود!

در خصوص حضور استراماچونی به عنوان سرمربی تیم استقلال چه نظری داری؟
من از این مربی هیچ شناختی ندارم، اما حرف من با مسئولان استقلال این است که هر چه زودتر تکلیف مردم را مشخص کنند. این آقا اگر همین امروز هم به استقلال بیاید باز هم دیر است. مردم بچه نیستند و همه چیز را تشخیص می‌دهند بنابراین نباید این‌قدر برای انتخاب مربی زمان را از دست می‌دادیم.

در مورد کنار گذاشتن شفر و حاشیه‌هایی که بعد از رفتن او به وجود آمد چه صحبتی داری؟
برای من جای سؤال است که چرا مربی را با ارقام بالا می‌آوریم و بعد هم به او فرصت نداده برکنارش می‌کنیم. این‌ها مواردی هستند که برای آن‌ها هیچ جوابی پیدا نکردم.

در مورد ویلموتس چه چشم‌اندازی داری؟
تیم ما با همان بدنه تیم کی‌روش مقابل سوریه و کره نمایش خوبی داشت. اظهار نظر در مورد ویلموتس که زود است، اما من امیدوارم و فکر می‌کنم ویلموتس در کارش موفق شود.

پرسپولیس هم که دبل کرد...
من خودم ۳ قهرمانی با استقلال و یک قهرمانی با پرسپولیس دارم، دبل که مهم نیست.

این ویدیو را از دست ندهید: پیام صادقیان: کی‌روش مربی بزرگی است اما برای من کوچک بود!

43503

کد خبر 1269332

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =