ماجرای مسافر و راننده اسنپ چه بود؟/ دعوا وسط بزرگراه، آشتی با اهدای کتاب

دعوای یک راننده اسنپ و مسافر او که زن جوانی بود وسط بزرگراه به اندازه‌ای بالا گرفت که راننده، دختر را همانجا پیاده کرد و پس از چند روز، موضوع به قوه قضاییه رسید و بعد مجلس آشتی‌کنان با اهدای کتاب برگزار شد تا کار به جاهای باریک نکشد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، درست یک ماه پس از آنکه  اخبار پربازدیدی درباره حجاب در دانشگاه هنرهای زیبای تهران بر سر زبانها افتاد، بار دیگر خبری مرتبط با حجاب ترند کاربران ایرانی توئیتر شد. 

این بار خبرها درباره ماجرای برخوردی بین راننده و مسافر یک تاکسی نت مشهور به نام اسنپ  بود.

قصه از آن قرار بود که زن جوانی به نام «پویه نوریان» سوار تاکسی اسنپ شده و وقتی راننده به او درباره حجابش تذکر داده، با راننده به جر و بحث پرداخته است. راننده هم برای رعایت قانون و هم برای عدم رعایت هنجارهای جامعه او را پیاده کرده و گفته: حالا که بی حجابی، خودت به خانه برگرد!

خانم مسافر هم حرف گوش می کند و خودش به خانه برمی گردد و وقتی به خانه می رسد، اسم و شماره پلاک و عکس راننده را در توییترش منتشر می کند و شرح ماوقع می دهد. اقدامی که بلافاصله با اعتراض شرکت اسنپ و راننده مزبور روبرو می شود.

البته ماجرا به اندازه ای مورد توجه افکار عمومی قرار گرفت که به فاصله یکی دو روز اسماعیلی، سخنگوی قوه قضاییه درباره آن واکنش نشان داد و گفت: هر آنچه منتشر شده در فضای مجازی بوده و گزارش‌هایی که در این فضا منتشر شده از سوی راننده به صورت شفاف بیان نشده که آیا گردانندگان اسنپ وی را حذف کرده یا محدودیتی در این باره اعلام نشده است.

شکایت اسنپ هم ناگهان با عذرخواهی و پشیمانی مسافر تاکسی همراه بود. به طوری که بلافاصله بعد از چند ساعت، شرکت اسنپ اعلام کرد از شکایت خود صرفه نظر کرده است چون مسافر تاکسی عذرخواهی کرده و پشیمان است!

این پشیمانی و عذرخواهی هم بلافاصله با واکنش مقامات قضایی همراه شد و بالاترین مقام رسانه ای قوه قضاییه یعنی غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی دستگاه قضا بار دیگر به این ماجرا واکنش نشان داد و گفت: ما این روزها شاهد رفتار برادر عزیز راننده‌ای بودیم که احساس مسئولیت کرد در برابر یک عمل ناهنجار امر به معروف کند و اقدام او چقدر اثربخش بود که شرکت مزبور و خود فرد اعلام کرد خود را مقید به دستاوردهای جامعه می‌دانم.

راننده و مسافر خبر ساز با یکدیگر دیداری تازه کردند+عکس

پایان این ماجرای عجیب که معلوم نیست چرا بدون بررسی عمل راننده ای که دختر جوانی را وسط بزرگراه رها کرده، یا فردی که به هنجارهای اجتماعی بی اعتنایی نمود، تمام شد، در یک اداره دولتی گذشت. جایی که مسافر و راننده تاکسی اسنپ با هم دیدار و کتابهای مذهبی و اخلاقی رد و بدل کردند. البته برخی از شبکه های اجتماعی نوشتند مکان دیدار آنها با توجه به تزیینات این دفتر، یکی از اماکن مربوط به قوه قضاییه بوده است.

ظاهرا همه چیز به خوبی و خوشی تمام شد.

۲۳۵۲۳۱

کد خبر 1269367

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 4
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • IR ۱۳:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۳
  72 9
  مسافر به همه خطاهای کرده ونکرده اعتراف واظهار پشیمانی کرد
 • آسو IR ۱۴:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۳
  چهره این آشتی از هزار تا دعوا زشت تر بود
 • IR ۱۴:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۳
  97 22
  نرم افزار اسنپ از گوشی من پاک شد.
 • IR ۱۴:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۳
  64 10
  یک صحنه سازی و جریان تبلیغاتی بیش نیست