ساماندهی سکونتگاه‌های غیررسمی اولویت وزارت راه و شهرسازی است

مهر نوشت: وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر ضرورت ساماندهی مناطق حاشیه نشین تبریز گفت: ساماندهی سکونتگاه‌های غیررسمی و ناکارآمد اولویت وزارت راه و شهرسازی است.

محمد اسلامی صبح امروز پنج شنبه در جمع خبرنگاران در تبریز گفت: تبریز مناطق حاشیه نشین زیادی دارد که بازدیدی از این مناطق داشتیم و وزارت راه و شهرسازی توجه ویژه ای به ساماندهی این مناطق دارد.

وی با تاکید بر اینکه سکونتگاه‌های غیررسمی و ناکارآمد استان باید تعیین و تکلیف شود، ادامه داد: با حاشیه نشینی ها با اولویت برخورد می کنیم چراکه آذربایجان شرقی دارای ۵۰ محله دارای ظرفیت برای بازسازی و بهسازی فضا است.

اسلامی با اشاره به مبالغ اختصاص یافته برای این پروژه ها گفت: اختیارات بازآفرینی در ستاد ملی بازآفرینی به استانداران تفویض شده و بودجه‌ای برای این منظور تصویب شده است. در بحث بازآفرینی شهری تاکید ما روی عرضه مسکن و شهرهای جدید و ساخت خانه های ایمن است.

وی سپس در خصوص مشکل لاستیک کامیون ها نیز گفت: هماهنگی های لازم با وزارت صنعت و معدن انجام شده تا واردات لاستیک را از انحصار خارج کنیم.

اسلامی با اشاره به اینکه لاستیک کامیون ها از تمام مرزها و مناطق آزاد وارد کشور می شود، ادامه داد: توافق بزرگی با یک واردکننده جدید صورت گرفته که لاستیک استاندارد به کشور وارد کند، البته به میزانی که لاستیک وارد کشور شده، توزیع نیز صورت گرفته است.

وی اظهار داشت: هم‌اکنون در حوزه راه‌سازی بیش از یکصد هزار میلیارد تومان پروژه در دست اجرا در سراسر کشور داریم و با توجه به اینکه بودجه این بخش سالانه ۶ هزار میلیارد تومان است، تمام تلاش‌مان را برای استفاده از ظرفیت‌های قانون بودجه در جهت افزایش بهره‌وری به کار می‌گیریم.

وزیر راه و شهرسازی در خصوص پروژه‌های آزادراهی در آذربایجان شرقی نیز گفت: در حال حاضر در ۴ محور استان، پروژه احداث آزادراه داریم که مهم‌ترین آن آزادراه تبریز- مرند- بازرگان است.

وی افزود: قطعه یک این پروژه از تبریز تا مرند به طول ۶۶ کیلومتر آغاز شده و کارگاه آن کاملاً فعال است و در دو ماه اخیر ۹ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

اسلامی خاطرنشان کرد: امسال از سمت بازرگان نیز احداث یک قطعه ۷۰ کیلومتری شروع شده و برای بقیه مسیر هم در حال مذاکره با پیمانکار هستیم تا به زودی عملیات اجرایی در کل این مسیر ۲۵۰ کیلومتری فعال شود.

وی گفت: قطعه اول این پروژه که بار ترافیکی سنگینی هم در این مسیر وجود دارد تا هفته دولت سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد و امیدواریم با سرعت گرفتن عملیات در کل مسیر، شاهد بهره‌مندی این محور بین‌المللی از راه باکیفیت و استاندارد باشیم.

46

کد خبر 1269506

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =