۱۲۰۰ مدرسه کشور از سیلاب‌های بهاری خسارت خوردند

ایرنا نوشت: مدیرعامل جامعه خییری مدرسه‌ساز کشور گفت: جاری شدن سیلاب بهاره در برخی استان‌ها به یک هزار و ۲۰۰ مدرسه خسارت وارد کرده است.

 «محمدرضا جعفری» روز پنجشنبه در پیام ویدئویی که به بیست و یکمین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان مرکزی ارسال کرده بود، افزود: ۲۰۰ مدرسه از مجموع این مدارس باید نوسازی و تحویل آموزش و پرورش این مناطق شود.

وی ادامه داد: ۲ هزار و ۱۰۰ میلیارد ریال در جشنواره خیران مدرسه ساز کشور در استان تهران توسط خیران برای ساخت این مدارس تعهد شده است.

مدیرعامل جامعه خبری مدرسه‌ساز کشور یادآور شد: ۷۰ مدرسه در زلزله سال گذشته استان کرمانشاه تخریب شد که با کمک خیران کشور ۱۸۰ واحد ساخته و به آموزش و پرورش این مناطق تحویل شد.

جعفری گفت: جشنواره خیران مدرسه ساز امسال با رویکرد افزایش ایمنی مدارس با مشارکت خیران برگزار شده و امید می رود که با کمک خیران و بخش دولتی زمینه رفع مشکلات، ایمن سازی و استاندارد سازی کلاس‌های درس در کشور فراهم شود.

مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس استان مرکزی نیز در این نشست گفت: ۱۸۰ میلیارد ریال در بیستمین جشنواره خیران مدرسه ساز این استان توسط خیران پارسال تعهد شد و تا کنون ۸۰ درصد این تعهدات محقق شده است.

«حسین محمدی» افزود: با توجه به کمک‌های خیران مدرسه ساز استان مرکزی در بیست و یکمین جشنواره خیران مدرسه ساز استان پیش بینی می‌شود تعهدات خیران در سال جاری نسبت به سال گذشته یک و نیم برابر افزایش یابد.

وی ادامه داد: ۳۲ طرح آموزشی در سال گذشته توسط اداره کل نوسازی و تجهیز استان مرکزی به آموزش و پرورش استان تحویل شد که از مجموع این طرح‌ها ۱۰ مورد به صورت تمام خیر ساز و ۱۹ طرح به صورت مشارکتی توسط بخش دولتی و خیران ساخته و تجهیز شده است.

مدیر کل نوسازی و تجهیز مدارس استان مرکزی گفت: ۶۲۰ میلیارد ریال سال گذشته علاوه بر کمک خیران توسط دولت برای ساخت و تجهیز مدارس استان هزینه شده است.

محمدی یادآور شد: پنج هزار و ۷۴ کلاس درس تاکنون توسط اداره کل نوسازی و تجهیز مدارس و خیران استان استاندارد سازی شده است.

وی ادامه داد: ۲ هزار و ۱۸۸ کلاس درس در استان مرکزی نیازمند مقاوم سازی و استاندارد سازی دارند که هدایت خیران برای استاندارد سازی این کلاس‌ها از برنامه‌های اولویت دار این اداره کل در سال جاری است.

مدیر کل نوسازی و تجهیز مدارس استان مرکزی خاطر نشان کرد: ۸۱ کلاس کانکسی در این استان وجود دارد که جمع آوری این کلاس‌ها از دیگر برنامه‌های اداره کل نوسازی و تجهیز مدارس استان در سال جاری است.

۲۳۵۲۳۱

کد خبر 1269534

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =