۲۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی در ساوجبلاغ آزاد شد

۲۰۰ هکتار از اراضی مرغوب کشاورزی ساوجبلاغ با تخریب ۶۵۰ مورد دیوارکشی و بناهای غیرمجاز بخش مرکزی از توابع این شهرستان، آزادسازی و به چرخه تولید بازگشت.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از خبرگزاری صداوسیما  البرز، بعقوب لنکرانی مدیر امور اراضی جهاد کشاورزی گفت : به استناد تبصره 2 ماده 10 قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغ ها، ماموران اداره امور اراضی و تیم های گشت حفاظت اراضی جهاد کشاورزی ساوجبلاغ  تعداد ۶۵۰ مورد ساخت و ساز غیر مجاز ، ۱۱ هزار متر دیوار کشی، دهها استخر و محوطه سازی در اراضی کشاورزی به مساحت تقریبی ۲۰۰ هکتار در روستا های فشند ، آردهه و کوشک زر از توابع بخش مرکزی  شهرستان ساوجبلاغ ، که پیش از این شناسایی و دستور توقف عملیات آنها صادر شده بود، تخریب و اراضی کشاورزی منطقه به حالت اولیه بازگشت.

وی افزود: مدیریت امور اراضی  جهاد کشاورزی شهرستان ساوجبلاغ  پس از هماهنگی های لازم و همکاری با نیروهای انتظامی و قضایی این تخلفات را قلع و قمع کردند.

مدیر امور اراضی جهاد کشاورزی شهرستان ساوجبلاغ  اضافه کرد: بسیاری از سودجویان قصد دارند با تغییر کاربری در اراضی کشاورزی مانع از تولید محصولات کشاورزی شوند که اقدامات سودجویانه متصرفان تحت نظارت قرار دارد و طبق قانون با متخلفان برخورد جدی صورت می گیرد.

لنکرانی از کشاورزان خواست جهت هر گونه ساخت و ساز در اراضی کشاورزی ساوجبلاغ  مراتب را به جهاد کشاورزی اعلام کنند.

۴۶

کد خبر 1270821

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =