الکساندر نواک: مبادلات تجاری ایران و رسیه در حال افزایش است

الینا به نقل از وزیر انرژی روسیه نوشت: در زمینه راه‌آهن روسیه، آذربایجان و ایران و ترانسپورت دریایی بین ایران و روسیه توافقاتی حاصل شده است.

الکساندر نواک، وزیر انرژی روسیه در نشست خبری اختتامیه پانزدهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی و تجاری ایران و فدراسیون روسیه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: برنامه این اجلاس به خوبی عملیاتی شد و تقریبا در تمامی موارد به توافق رسیدیم و زمینه‌های همکاری‌های آینده را مشخص کردیم.

وی افزود: میزان تبادلات کشور در حال رشد است و هفت درصد نسبت به سال گذشته افزایش پیدا کرده است. تبادلات کشاورزی نیز یک و نیم برابر افزایش یافته است.

وزیر انرژی روسیه تصریح کرد: امروز در زمینه انرژی، حمل و نقل، کشاورزی و هوافضا مباحثی داشتیم که امیدواریم به سرانجام برسد.

وی با بیان اینکه ما ایران و روسیه روابط قدیمی و تاریخی باهم دارند، افزود: از گذشته دو کشور در زمینه تجاری باهم در ارتباط بوده‌اند و امروز تجارت و کشاورزی به نتایج خوبی رسیده است همچنین در زمینه راه‌آهن روسیه، آذربایجان و ایران و ترانسپورت دریایی بین ایران و روسیه توافقاتی حاصل شده است.

وی یادآور شد: در زمینه نفت و گاز نیز به توافقاتی رسیدیم که امیدواریم سطح آنها گسترش یابد.

نواک با بیان اینکه میزان تجارت محصولات کشاورزی رشد یافته افزود: صادرات روغن، غلات و جو در دستور کار قرار گرفته و تفاهمی نیز بین ایران، روسیه و قزاقستان در زمینه گندم انجام شده امیدواریم توافق حاصل شود تا حجم مبادلات به میزان مدنظر ارتقا یابد.

۲۲۶۲۲۶

کد خبر 1271297

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =