زاکانی خطاب به تاج‌زاده: نجفی یک قاتل جانی است/دولت دوم احمدی‌نژاد به اصلاح‌طلبان نزدیک شد/ چرا می‌لرزی، ترسیدی؟!

مصطفی تاج‌زاده و علیرضا زاکانی نمایندگان دو جناح اصلاح‌طلب و اصولگرا با موضوع «اتفاقات سال ۸۸ و فساد اقتصادی» به مناظره نشستند.

به گزارش خبرآنلاین، در ابتدای این مناظره که سومین مناظره این دو فعال سیاسی است علی رضا زاکانی با اشاره به دو مناظره گذشته، اظهار کرد: مناظره امروز با توجه به موضوعات انتخابات سال ۸۸ و فساد اقتصادی است. 

>>> بیشتر بخوانید:
تاج‌زاده به زاکانی: پرت کردن دانشجویان از خوابگاه در ۱۸ تیر کار درستی بود؟/ نجفی اگر شهردار نشده بود این اتفاق رخ نمی‌داد

وی ادامه داد: آمریکا امروز امید به جریان هایی در داخل بسته که من به آن ها مافیا می گویم . کسانی که دستاوردهای  امام عزیز را به باد می دهند.

زاکانی گفت: چرا با تاج‌زاده  مناظره کردم چون احساس کردم نمایندگی از این جریان را عهده  دارد. به ذهنم رسید وقتی این جریان واکاوی شود برای همه شفافیت ایجاد می شود.

زاکانی گفت: در مناظره اول تکیه او بر نتایج کمیته شورای عالی امنیت ملی بود که من اثبات کردم نتایج آن کمیته اشتباه بود؛ عرض کردم در سال۷۸ ظلمی به همه دانشجوها و مردم  شد و علتش این بود که قتل های زنجیره ای پنهان بماند.

این فعال سیاسی خاطرنشان کرد:در مناظره دوم عرض کردم پروژه ۸۸ یک پروژه ده ساله است و نقش تاج‌زاده محوری است. همانجا عرض کردم  "جان مک‌کین"  سناتور امریکایی در سال ۸۴ اعلام کرد ایران در مسیر انقلاب رنگی قرار گرفت و رنگ آینده آن ها سبز خواهد بود.

وی ادامه داد: آنچه در سال ۸۸ اتفاق افتاد مشکلی بود که از زیاده خواهی، قدرت پرستی و عدم تمکین به قانون ایجاد شد . فتنه سال ۸۸ یک فتنه امریکایی بود که همه امید غرب به این بود که پرونده ایران اسلامی را این فتنه تمام کند. آن فتنه آسیب های اقتصادی اجتماعی فرهنگی اخلاقی اقتصادی  را به ما تحمیل کرد.

زاکانی گفت: سوال اصلی من در این مناظره از تاج‌زاده این است که چه شده از اول انقلاب هر وقت آمریکا دچار مشکل می شود شما در داخل فعال می شوید ؟ در ادامه مسیر نفوذ، کاملا مشخص است ؛ بیشترین دوستان تاج‌زاده در غرب و آمریکا هستند.

زاکانی در ادامه گفت: در پایان جنگ تاج‌زاده و دوستانشان هاشمی ، خاتمی و موسوی مسیری را رفتند که امام(ره) تعبیر به جام زهر کردند. بعد از آن شما مسیر جدیدی می بینید به معنای پایان جنگ سخت و شروع جنگ نرم.حلقه کیان، مرکز تحقیقات استراتژیک در مسیر تخریب های  آنان در جنگ نرم بود و بعد از آن الگوی غلط اقتصادی دولت هاشمی بود.

زاکانی با اشاره به هزینه ای که دولت هاشمی رفسنجانی  برای خرید وسایل ضد شورش داد گفت:اگر هوشیاری مقام معظم رهبری نبود، ایران وارد جنگ ناخواسته‌ای می شد.

زاکانی با اشاره به تصمیمات مجلس ششم گفت: مسیر ادامه پیدا می کند هاشمی و روحانی و مهاجرانی و سایرین که همه دوستان تاج‌زاده هستند تلاش کردند قانون اساسی را عوض کنند و استدلال جدید ایجاد کنند که رهبری جلوی آنان ایستادند.

وی همچنین به انتخابات دوم خرداد ۷۶ پرداخت و گفت: فلاحیان می‌گفت  نتایج انتخابات سال ۷۶ را ابطال کنیم،  رهبری نگذاشتند. 

زاکانی گفت: از ۷۷ به بعد جنگ تمام عیار روانی ایجاد کردند،  ارتزاق مشوش کنندگان از جریان تاج‌زاده و دوستانش بود. بعد از آن شاهد توسعه فساد فراگیر در دولت خاتمی بودیم و قضایایی مثل استات اویل و  کرسنت شکل گرفت.

وی افزود: جریانی در کشور از ابتدای انقلاب تا به حال در مسیر اجرای قانون اساسی اخلال ایجاد می کند و به نظر من تاج‌زاده از افراد کلیدی این ماجراست.

این فعال سیاسی در ادامه به طرح موضوعاتی چون فساد اقتصادی در دولت اصلاحات، و تلاش مجلس ششم برای ارتباط با آمریکا پرداخت.

زاکانی همچنین خاطر نشان کرد: شکاف بین ملت و ایجاد فتنه سال ۸۸ در ادامه شکاف بین  ملت و حاکمیت  ایجاد شد.بعد از آن دوستان تاج‌زاده درخواست تحریم مردم ایران را در خارج از کشور مطرح کردند.سفیر آمریکا در بحرین اعلام کرد که پول و امکانات به این جریان می دهد. ما در سال ۸۹ قطعنامه ۱۵۲۹ را کمتر از یک سال و اندی پس از فتنه ۸۸ داشتیم.سپس جنگ های نیابتی  در منطقه شروع شد، توصیه می کردند به بشار اسد راه را باز کند و  با آن ها کنار بیاید.

 زاکانی در ادامه گفت :آمریکا هفت هزار میلیارد دلار در سوریه هزینه کرد . با این حال تاج‌زاده و دوستانش طرف آمریکا را گرفتند.

وی  سپس به مباحثی نظیر  نفوذی های هسته ای و محیط زیستی پرداخت و گفت که در این مباحث انگشت اتهام به سمت دولت روحانی و دوستان تاج‌زاده است.

زاکانی اظهار کرد: مسیری که تاج‌زاده و دوستانش در اقتصاد دنبال می‌کنند تغیر  مولفه های اقتصادی است. به جای اینکه مشکل اقتصادی مردم حل  شود نوکیسه ها هستند که ثروت های باد آورده دارند و اسپانسر این جریان هستند.با این موضوع وارد خصوصی سازی شدند که بزرگ ترین جنایت در جمهوری اسلامی خصوصی سازی و به تاراج بردن اموال است.

این فعال سیاسی در ادامه گفت: دوستان آقای تاج‌زاده از این جنس هستند. عمده چهره های شاخص کابینه موسوی در کابینه روحانی  هستند. به جز شعار، وزارت  اطلاعات امنیتی نیست ، سایر وزارت خانه ها دست امنیتی ها است.مافیای پنهان مانع اقتصاد و معیشت مردم هستند.

این  چهره اصولگرا در ادامه اظهارکرد که زمانیکه تاج‌زاده صحبت از انتخابات آزاد می‌کند، محصولش آقای نجفی است یا شخص  دیگری ؟

زاکانی در دور دوم نوبت سخنرانی خود دلایلی برای رد اظهارات تاج‌زاده درباره وقایع کوی دانشگاه ارائه کرد.

این فعال سیاسی درباره ماجرای قتل های زنجیره‌ای گفت: آقای موسوی رفیق جینگ بنده است؟ راجب آقای موسوی صحبت کنید. من آقای سعید امامی را محکوم می کنم. تمام شد آقای تاج‌زاده!

وی با اشاره به اظهارات تاج‌زاده درباره جام زهر گفت: شش دلیل دارد پایان جنگ، عمده این دلایل توسط هاشمی، موسوی، نبوی و خاتمی گفته شد. آقای ولایتی بعد از قبول قطعنامه رفت مذاکره کرد.

وی درباره انتخابات ۸۸ خاطرنشان کرد: هرچه می گویید با سند بگویید ، امروز ماجرا تمام می شود به نظرم راجب انتخابات آزاد دیگر صحبت نکنید. نتیجه انتخابات آزاد شما می شود آقای نجفی.

این فعال سیاسی گفت: برای چه مسیری را رفتید که مردم هشت ماه در آتش فتنه سوختند و مردم کشته شدند. بگویید چرا گفتید تقلب ؟ چرا از قانون تمکین نکردید؟

زاکانی در دور سوم نوبت سخنرانی خود گفت: سردار نظری آماده است با شما مناظره کند. کاری ندارد که، شما با او مناظره کنید. احمد باطبی رفیق من است یا شما؟ الان کجاست، آمریکا. یونسی رفیق شماست یا ما؟ آقای دری نجف آبادی در خاطراتش می گوید معاون امنیت عضو ستاد آقاد خاتمی بوده است. من دارم اسم می آورم، بروید از خودشان بپرسید.

وی گفت: من نمی دانم حرف های رضا خاتمی  را باور کنیم یا محمد خاتمی که گفته تقلب نشده است. مجید انصاری اعلام کرد تقلب نشده است. محمدرضا خاتمی خیلی هنر دارد مشکلش را با برادرش که می گوید تقلب نشده است حل کند.

تاج‌زاده دستش را دراز کرده به سمت زاکانی که حاضرید یک کمیته حقیقت باب برای انتخابات ۸۸ تشکیل بدهیم؟!

زاکانی با تاخیر گفت حاضریم کمیته‌ای تشکیل دهیم برای چهل سال انقلاب...

تاج‌زاده با خنده پاسخ داد: سنگ بزرگ علامت نزدن است!

زاکانی هم گفت: چرا می‌لرزی؟! ترسیدی؟!

در ادامه مناظره تاج‌زاده در واکنش به اشارات چندباره زاکانی به ماجرای محمدعلی نجفی با انتقاد از رویه انتخاباتی اصلاح طلبان که به گفته وی بر اساس آن اعلام شد  زندان رفته‌ها کاندیدا نشوند، گفت: نتیجه اش شد شورای شهر تهران. بعد در جلساتشان سه نفر به عنوان کاندیدای شهرداری تهران معرفی شدند، نجفی، صفایی فراهانی و مرعشی . همان اول صفایی فراهانی و مرعشی را کنار گذاشتیم، گفتیم زندان رفتند . گفتیم نجفی را انتخاب کنیم که در دولت هم بوده است و هم دهن کجی نکرده ایم  و هم کار را پیش ببریم.

وی افزود: تنها کسی که اعتراض داشت آقای کرباسچی بود، نه اینکه دلیل خاصی بگوید می گفت صلاح نمی دانم . در ادامه هم آقای نجفی خطایی کرد و آن داستان ایجاد شد.

زاکانی گفت: من درباره حجاب حرف نزدم ها، درباره قاتل جانی حرف زدم که پنج گلوله به زنش زده است.

این فعال سیاسی ادامه داد: من معترض هستم چون اگر قرار بود با فساد مبارزه شود بساط همه شما برچیده می‌شد. ما به قوه قضاییه معترض هستیم.

زاکانی گفت: ببینید به چه کسانی رای دادند. نجفی را می گویند نگذارید می گذارید و او با پنج گلوله زنش را می کشد. خانومش ناراحت بوده و می خواسته بگوید نگذاشتند. هزار و یک تهمت به خانومش می زنید ، خجالت بکشید.

وی ادامه داد: برخی از اصولگرایان الان پیش شما هستند، بنده معتقد هستم جریان انقلابی اگر فساد کرد دوبرابر باید جریمه اش راببیند. ایران مال را شما پیگیری کردید یا من؟

این فعال سیاسی گفت: بورسیه ها از سه هزار نفری که نجفی گفت رسید به ۱۶ نفر که آن ۱۶ نفر هم به تخلفشان رسیدگی شد.

زاکانی در ادامه گفت: شما مقابل ۱۳ میلیون رای مردم تمکین نمی کنید ما در مقابل ۳ هزار تا تمکین کردیم. شما جریان دانشجویی و مردمی را عنصر چندم حساب می کنید؟ اقای حجاریان گفتند دانشجو مصرف کننده است حداکثر تولید کننده.

وی اظهار کرد: شورای نگهیان اشتباه می‌کند، باید با هر فاسدی برخورد کند. هرکسی فساد اخلاقی و امنیتی داشت را رد کند. هرکسی فساد سیاسی داشت و قانون شکن بود، فساد اخلاقی و مالی بود را رد کند. ما نسبت به شورای نگهبان انتقاد داریم که نظارت نمی شود.

زاکانی گفت: انتخابات آزاد می شود شوراها، دیگر لازم نیست کسی برای کسی خانوم بفرستد ، خودشان برای خودشان خانوم می فرستند، مثل شورای بابل . من معتقد هستم شما راجب انتخابات آزاد هم صحبت کنید.

وی به تاج‌زاده گفت: رهبری رهبری کنید بزرگ نمی شوید، همه دنیا جلوی رهبری خم می شوند. رهبری دو نوع انتصاب دارد. رهبری معظم از تحقیق و تفحص دفاع کردند. شجاع پوریان و جبارزاده و دوستانشان صحن را روی سرشان گذاشتند تا ما خطاهای قوه قضاییه را در صحن نخوانیم.

وی ادامه داد: پیشنهادهای شما بن سلمانی است. اگر دوست دارید ایران گاو شیرده باشد ما دوست نداریم، سه هزار تا شهید دادیم ایران گاو شیرده نباشد. من می گویم انصاف داشته باشید خجالت بکشید از پدر و مادر این شهدا.

بعد از صحبت‌های زاکانی در مورد انتخابات آزاد و مثال زدن انتخابات شوراها، فخری محتشمی‌پور، همسر مصطفی تاج‌زاده به نشانه اعتراض جلسه را ترک کرد

زاکانی در ادامه مناظره در پاسخ به اظهارات تاج‌زاده که از کاسبان تحریم حرف زده بود، گفت: ما هر زمان که انتخابات برگزار شد تبریک گفتیم. به آقای خاتمی هم تبریک گفتیم. این صحبت‌ها را از کجا می‌آورید.  از پاکدستی آقای خاتمی می‌گویید. پس کرسنت در زمان چه کسی رخ داد، توتال کی اتفاق افتاد؟ شماها کاسب تحریم هستید. درباره انتخابات افغانستان و عراق می‌گویید آنها براساس قانون اساسی عمل می‌کنند.

وی گفت: مشکل کشور این است که اینها و دوستانشان نمی‌گذارند که قانون اساسی اجرا شود. دوستان شما نمی‌خواستند قانون اساسی را تغییر دهند. با ۶ طرح ملی شما می‌توانید کشور را آباد کنید و دیگر به پول نفت نیازی نیست.

زاکانی در پاسخ به اظهارات تاج‌زاده درباره مذاکره با آمریکا گفت: شما مذاکره بلد نیستید. مذاکره درست را انجام نمی‌دهید. غیر از اینها که گفتید چهار مذاکره چند مذاکره دیگر هم بود مانند پرونده جیسون رضاییان که ۱۴ نفر به ازای ۷ نفر آزاد می‌شدند و یک میلیارد و هفتصد و پنجاه هزار دلار وارد کشور شد. نقد وارد کشور شد و بانک سپه از تحریم خارج شد.شما دیپلماسی ندارید و مذاکره بلد نیستید. ۱۶ هزار هزار میلیارد تومان سرنوشتی کشور است. این دولت حال کار ندارد و ملت را متهم می‌کند.

وی گفت: مذاکره کار کارشناسان است. در برجام هم کارشناسان گفتند که مذاکره درست نیست و تیم دارد امتیاز می‌دهد. برجام تنها مذاکره‌ای است که متن مذاکره ندارد. فقط می‌گویند یک مدادنوشت دارد. آقای تاج‌زاده پایتان را از روی گلوی مردم بردارید، اجازه دهید که مردم نفس بکشند.

زاکانی در ادامه مناظره در پاسخ به این سوال که «به نظر شما اولویت مردم در حال حاضر ماجرای قتل‌های زنجیره‌ای و کوی دانشگاه و انتخابات ۸۸ است؟ به عنوان فردی که در این مناظره شرکت کردید به واقع چه نتیجه‌ای قرار است از این‌مباحث برای مردم حاصل شود؟آیا این مباحث در آینده سیاسی ایران موثر خواهد بود یا قرار است اثرگذاری‌ای داشته باشد؟»، گفت:  اصلاح‌طلبان باید باشند اما باید با مردم صادق باشند. جریان‌های سیاسی باید با مردم صادق باشند، بحث نداشتن صداقت است، وگرنه نه جریانی را می‌شود حذف کرد و نه به صلاح کشور است که جریانی حذف شود. شعارهایی اگر می‌دهند، وعده‌هایی که می‌دهند و عمل که می‌کنند اینها باید هم‌راستا باشد. باید پاسخگو باشند. نه اینکه دائما طلبکار باشند. خب این زشت است که اینگونه با مردم برخورد کنیم.

وی گفت: اولویت کشور قتل‌های زنجیره‌ای، کوی دانشگاه و اتفاقات ۸۸ هم هست و هم نیست. من می‌گویم این زشت است و خلاف صداقت است. در کشور باید جریان‌های مختلف باشند و به اعتقاد من جریانی که بر اساس خاستگاه انقلاب می‌خواهد رفتار کند و نه بر اساس منفعت‌طلبی در کشور دارد تشکیل می‌شود. به اعتقاد من مردم کم‌کم به سمت این جریان می‌روند و پرونده کسانی که سیاست‌بازی برایشان اولویت دارد بسته خواهد شد.

تاجزاده در بخشی از این مناظره به  شرایط کشور پرداخت و گفت:  باید به سمتی برویم که تحریم را از ایران دور کنیم ما مشکلمان فقط جنگ نیست. جنگ یکی از مهمترین خطرها است ولی تنها خطر نیست و تحریم یک مساله جدی است که نیمی از جامعه ما را زیر خط فقر می برد. مذاکره باید زیر نظر باشد و من با این مشکل ندارم. رهبری یکی از حرف ها را که در جامعه رواج داشت تصحیح کردند و گفتند ما تقابل نداریم بلکه می خواهیم مقاومت کنیم.

وی همچنین گفت: ما راه چهارمی هم داریم که می توانیم با محوریت قرار دادن توسعه کشور گشایش اقتصادی ایجاد کنیم.

زاکانی به تاجزاده گفت: شما می خواستید قانون اساسی را تغیر دهید. به درد مردم برسید. لازم نیست کشور را با پول مردم اداره کنید.ما زمان پهلوی هم مذاکره کردیم و آنجا هم کلاه گشادی به سرمان رفت.  بی کفایتی دولت احمدی نژاد شرایط کشور را خراب کرد اما ضعف این دولت به پای تحریم است؟

این فعال سیاسی همچنین گفت: طبق آمار وشرایطی که وجود دارد وضعیت کشور مناسب نیست، اما فرصت های طلایی دارید . ۱۶ هزار میلیارد تومان دارایی دولت است نیم درصد خود را تکان دهند شرایط کشور را درست کنند.اگر حال کار ندارید چرا ملت را معطل کردید. مذاکره کار کارشناس ها است. کارشناس‌ها می گفتند شل گرفتند. ملت ایران بدانید مذاکرات ایران تنها مذاکراتی است که صورت جلسه ندارد.

زاکانی در بخش پایانی سخنانش گفت: ما موافق مذاکره با همه کشورها هستیم به جز رژیم صهیونیستی و آمریکا  با این شرایط امروز.

وی ادامه داد: احمدی نژاد دولت اولش با دومش فرق می کرد، دومش به شما نزدیک شد.

زاکانی گفت: امروز فقر فساد و تبعیض اساس مشکلات کشور است و راه حلش اجرای قانون اساسی است بزرگ ترین مانع اش هم تاجزاده و دوستانش است . کاسبان تحریم و ارعاب و ترس برای جنگ مردم را به وحشت می اندازد نه جنگی صورت می گیرد نه قابلیت جنگ وجود دارد .

تاجزاده گفت: اگر نفت صفر بشود منطقه، به سمت جنگ نفت کش ها که مقدمه ای بر جنگ نظامی است، می رود. ممکن است غنی سازی را افزایش دهیم اما نباید اشتباه زمان آقای احمدی نژاد را تکرار کنیم بلکه باید تا جایی غنی سازی را ادامه دهیم که اجماع جهانی علیه ما شکل نگیرد.

۲۷۲۷

کد خبر 1271332

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =