۴ نفر
۳۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۴
فیروز گوران در گذشت

ایسنا نوشت: فیروز گوران، چهره پیشکسوت مطبوعات ایران که از کارگری چاپخانه شروع کرد و به سردبیری روزنامه آیندگان رسید، صبح امروز (۳۰ خرداد ماه) درگذشت.

رضا قوی‌فکر، روزنامه‌نگار پیشکسوت و دبیر انجمن پیشکسوتان مطبوعات این خبر را تایید کرده است. 

او همچنین یادداشتی درباره زنده‌یاد فیروز گوران نوشته که به شرح زیر است: «فیروز گوران در فروردین سال ۱۳۲۰ودر روستایی در مازندران چشم به جهان گشود. در ۱۷ سالگی به تهران هجرت کرد. مدتی دستفروشی کرد و بعد کارگر چاپخانه شد. و همین کار او را با دنیای جذاب و افسونگر مطبوعات آشنا کرد. 

گوران سپس در روزنامه‌های اطلاعات و کیهان کار کرد و فعالیت حرفه‌ای خود را در روزنامه آیندگان ادامه داد تا به آنجا که به سردبیری روزنامه آیندگان رسید. پس از انقلاب مدتی در مجلات صنعت حمل و نقل و جامعه سالم فعالیت کرد، اما پس از چندی از کار بیکار شد. 

این روزنامه‌نگار پیشکسوت و کهنه کار با تمام تجربه‌های گران سنگش، سال‌ها نتوانست در جایی بنویسد. او که در کوی نویسندکان زندگی می‌کرد، همواره سرحال و سرزنده لباس مرتب می‌پوشید و در تمام جلسات و مهمانی‌های مطبوعاتی‌های قدیمی حضور می‌یافت. 

گوران را در تمام مراسم یاد بود روزنامه‌نگاران قدیمی و پیشکسوت دیده بودم؛ تا اینکه چشمانش خورشید سی امین روز خرداد ماه ۹۸ را ندید. پیکر فیروز گوران هم اکنون در بهشت زهراست تا مراسم تشییع و تدفینش فردا با حضور همه آنها که فیروز گوران را ارج می‌نهند، برگزار شود.

انجمن پیشکسوتان‌ مطبوعات ایران ضمن عرض تسلیت به خانواده گرامی گوران و جامعه‌ مطبوعات، در تلاش است تا ترتیب دفن استاد فیروز گوران، در قطعه نام آوران بهشت زهرا داده شود.»

زمان و مکان‌ مراسم تشییع، تدفین و یادبود فیروز گوران متعاقبا اعلام می‌شود.

۲۵۸۲۴۳

کد خبر 1271903

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =