تبلیغ دینی باید با مشارکت تمامی آحاد جامعه انجام شود

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اردبیل گفت: تبلیغ دینی باید با مشارکت تمامی آحاد جامعه انجام شود و در وضعیت فعلی نیازمند مهندسی آن و توجه به آموزه‌های ناب هستیم.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از استان اردبیل، حجت الاسلام مهدی ستوده  اظهار داشت: سازمان تبلیغات اسلامی به اذعان رهبر معظم انقلاب اسلامی از رویش‌های انقلاب بوده و ماموریت اصلی آن تبیین اسلام ناب است اما این مهم باید با مشارکت آحاد مردمی انجام شود.

وی افزود: با توجه به اینکه تبلیغ دینی زمانی موثر خواهد بود که تمامی مردم و گروه‌ها نسبت به آن حساسیت داشته باشند، گفت: در مقابل هجمه‌های فرهنگی دشمن که به دنبال مخدوش کردن دین اسلام و آموزه‌های آن است باید تبلیغات را در سطح وسیع و با هدف بازگشت به آموزه‌های ناب انجام داد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان تصریح کرد: در این راستا توجه به چند قشر از جمله نخبگان فرهنگی، جوانان و بانوان ضروری است و جوان‌گرایی باید محور برنامه‌های تبلیغی باشد.

ستوده مردمی سازی تبلیغ دینی را ضرورتی غیر قابل انکار خواند و گفت: در خود استان اردبیل تحقق این مهم با مسجد محور قرار دادن محلات و بالعکس، دنبال می‌شود و مساجد به عنوان پایگاه‌های دینی مورد توجه هستند.

وی به ضرورت توجه به جامعه فرهنگی و دینی در امر تبلیغ نیز تاکید کرد و افزود: در استان اردبیل در قالب جلسات متنوع طلاب، مداحان و مبلغان در خصوص اهداف و ضرورت‌های تبلیغ دینی آموزش‌های لازم را دریافت می‌کنند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان توجه به پیوست فرهنگی تبلیغ دین را نیز ضروری خواند و گفت: این مهم باید با رویکرد حل و فصل آسیب‌های اجتماعی با کمک تبلیغات دینی مورد توجه قرار گیرد.

ستوده اظهار کرد: اگر به دنبال تحول فرهنگی هستیم، تبلیغ مطلوب دینی باید در صدر برنامه‌ها قرار گیرد و تمامی گروه‌های مردمی نیز در آن مشارکت داشته باشند.

46
 

کد خبر 1271955

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =