‌  افزایش ۲۲ درصدی دستگیری مجرمین مواد مخدر در استان مرکزی

در سه ماهه سال جاری ۵ هزار و صد نفر در ارتباط با مواد مخدر در استان مرکزی دستگیر شده اند که ۲۲درصد افزایش داشته است.

به گزارش خبرآنلاین مرکزی، دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان در جلسه ای که امروز  همزمان با هفته مبارزه با مواد مخدر تشکیل شد، با اعلام این خبر گفت : در سال گذشته با اقدامات هماهنگ نیروی انتظامی، سپاه و بسیج ۶هزار و پانصد کیلو گرم مواد مخدر  در سطح استان کشف شد که با رشد ۱۲ درصدی کشفیات در سه ماهه اول ۹۸ این رقم به هزارو پانصد کیلو گرم رسید.
احمد ملک حسینی افزود: دستگیری مجرمین  مواد مخدر  در سال گذشته هزارنفر درسه ماهه اول سال بوده که  امسال به ۵هزارو صدنفر رسیده و ۲۲ درصد افزایش داشته است.
وی با بیان اینکه در حوزه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان ۵ حوزه را دنبال می کنیم، افزود :  در حوزه فرهنگی و پیشگیری  مدیر کل بهزیستی به عنوان رئیس کمیته منصوب شد که مباحث مربوط به آموزش و اطلاع رسانی را دنبال می کند.
حوزه درمان، حوزه سازمان های مردم نهاد با محوریت استفاده از تمام ظرفیت سمن ها در استان، حوزه حقوقی قضایی که کار توقیف و مصادره اموال قاچاقچیان را پیش می برد و حوزه دانشجویی که بناست طی دو ماه آینده  در سطح استان راه اندازی شود.

ملک حسینی با اشاره به پنجم تیر ماه، سالروز مبارزه با سوء مصرف مواد مخدر بیان داشت : در این هفته همایش تقدیر از دست اندرکاران مبارزه با مواد مخدردر دستور کار است و همایش های پیاده روی خانوادگی با رویکرد پیشگیری از اعتیاد نیز  برگزار می شود.
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان مرکزی در ادامه از اجرای طرح یاریگران از ابتدای مهر ماه در مدارس استان خبر داد و گفت : طرح یاریگران با محوریت پیشگیری و آموزش معلمین و دانش آموزان در مدارس برنامه ریزی  شده و  آماده است که در مهر ماه سال تحصیلی ۹۸ با همکاری آموزش و پرورش اجرا شود 

46

کد خبر 1272737

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =