آغاز عملیات اجرایی احداث پردیس تئاتر شهر مشهد در دهه کرامت

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر مشهدمقدس با اشاره به انتخاب طرح برگزیده و برتر برای اجرای پروژه پردیس تئاتر بزرگ شهر، گفت: عملیات اجرایی این پروژه همزمان با دهه کرامت آغاز خواهد شد.

به گزارش  خبرآنلاین و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، احسان اصولی با اشاره به نهایی شدن طرح بزرگترین پردیس تئاتر شهر، اظهارکرد: احداث و ایجاد مجموعه تئائر بزرگ شهر یکی از وعده های شورای پنجم شهر مشهد به هنرمندان و بویژه اهالی تئاتر مشهد بود که خوشبختانه با پیگیری های جدی شورا و عزم شهردار محترم، گام جدیدی در جهت تحقق این مهم برداشته شده است.
وی در ادامه گفت: معماران و طراحان بزرگ و شاخص کشور طرح های پیشنهادی خود را برای کارشناسان ارسال کردند که از ۵۰ طرح ارسالی، ۳ اثر به مرحله نهایی رفت و طرح برگزیده و ایده برتر روز گذشته با نظر هیئت داوران متشکل از سیدمحمد بهشتی شیرازی، عضو پیوسته فرهنگستان هنر، نشید نبیان، فوق دکتری شهرهای هوشمند از دانشگاه ام‌آی‌تی و ایرج کلانتری، طراح و معمار برجسته کشور انتخاب شد.
اصولی گفت: حضور این داوران و شخصیت های برجسته  فرصت مغتنمی است و امیدواریم انتخاب آنها برای مردم مشهد مایه خیر و برکت باشد. 
رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر مشهد از پیش بینی حدود ۱۶ میلیاردتومان اعتبار برای این پروژه در بودجه سال ۹۸ خبرداد و گفت: با آمادگی شهرداری و دستور شهردار، در دهه کرامت شاهد کلنگ‌زنی و آغاز عملیات اجرایی این پروژه خواهیم بود و امیدواریم تا اوایل سال ۱۴۰۰ نیز به بهره‌برداری برسد.

۴۶

کد خبر 1273021

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =