۰ نفر
۳ تیر ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۱
شرط ابومازن برای واشنگتن

ایسنا نوشت: رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در سخنانی مذاکره با آمریکا را مشروط به بازنگری دولت این کشور در تصمیماتش کرد.

به گزارش سایت النشره لبنان، محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در دیدار با اعضای انجمن روزنامه‌نگاران خارجی "FPA" ضمن تکذیب وجود هرگونه ارتباطی میان آنها و دولت آمریکا، اظهار کرد: رهبری فلسطین در صورتی که واشنگتن در تصمیماتش بازنگری کند، آماده مذاکره با آمریکا است.

وی با اشاره به کارگاه اقتصادی بحرین به عنوان بخشی از طرح "معامله قرن"، افزود: ما به همانگی امنیتی با آمریکا در زمینه مقابله با تروریسم ادامه می‌دهیم. اموال و بخش اقتصادی مهم هستند اما جنبه سیاسی مهمتر است.

محمود عباس در پاسخ به سؤال خبرنگار شبکه روسیا الیوم درباره کارگاه بحرین و ایجاد یک گذرگاه میان نوار غزه و کرانه باختری گفت: موضوع گذرگاه در پیمان اسلو مطرح بود که اسرائیل به آن پایبند نماند و آمریکا نیز چیز جدیدی خلق نکرده است اما درباره میلیاردها دلاری که بسیار درباره آن صحبت می‌شود و ما چیزی از آن نمی‌بینیم باید بگویم اینها اموالی هستند که واشنگتن قصد دارد تا آن را از اعراب بگیرد.

وی ادامه داد: آنطور که اسرائیلی‌ها ادعا می‌کنند تشکیلات خودگردان فلسطین در انزوا نیست و ریاست گروه ۷۷ را بر عهده دارد.

عباس ادامه داد: ما مطمئن هستیم که کارگاه منامه هرگز موفق نخواهد بود و این کارگاه باطل است.

این مقام فلسطینی گفت: ما برده نخواهیم بود و به جیسون گرینبلات، (فرستاده ترامپ به خاورمیانه) جارد کوشنر، (داماد و مشاور ترامپ) و فریدمن (سفیر واشنگتن در اراضی اشغالی) خدمت نخواهیم کرد.

وی تاکید کرد: ما به حمایت اقتصادی، پول و کمک نیاز داریم اما قبل از هر چیزی آنجا یک راه حل سیاسی وجود دارد و زمانی که طبق قطعنامه‌های قانونی بین‌المللی راه حل دو کشوری را در مرزهای ۶۷ تطبیق دهیم، آن وقت به جهان می‌گوییم که به ما کمک کردند.

عباس افزود: آمریکا همه چیز را از مساله سیاسی به مساله اقتصادی تقلیل داده است، ما نمی‌توانیم آن را بپذیریم.

این مقام فلسطینی در ادامه بار دیگر بر موضع مخالف خود با رهبری حل و فصل احتمالی مسأله فلسطین و رژیم صهیونیستی توسط آمریکا تأکید کرد و گفت: ما کاملا واضح گفتیم که نمی‌پذیریم آمریکا به تنهایی میانجیگر صلح در خاورمیانه باشد و ما با این سیاست آمریکا به آن اعتماد نداریم و خواستار میانجیگری اروپا، روسیه، سازمان ملل، چین، انگلیس و آلمان هستیم.

310311

کد خبر 1273162

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =